Коли потрібно хрестити дитину і кого можна брати за кумів? Розповідь священника

Коли потрібно хрестити дитину і кого можна брати за кумів.За матеріалами:Gazeta

Дуже часто в багатьох виникає питання: у скільки місяців чи років треба хрестити дитину?

З цим запитанням кореспондент Gazeta.ua звернувся до київського священика Миколи Дмитрука.

У якому віці треба хрестити дитину?

– Чим раніше за дитину стане молитися церква, тим краще, – говорить отець Микола. – З хрещенням не потрібно затягувати. Зараз навіть при пoлoгoвux будинках є священики, які за бажанням батьків можуть охрестити дитину на перший чи другий день життя.

Читайте також:Молитва-Подяка за отримані ласки. Промовляйте її щоразу і дякуйте Господу Богу за благодаті прожитого дня

Дитина повинна прийняти Таїнство Хрещення. Як сказав Ісус Христос: “Хто не нapoдuтьcя від води і Духа, той не може увійти в Царство Боже”.

Скільки хресних батьків має бути у дитини?

– Церква не може забороняти батькам брати дві чи три пари хресних батьків для своєї дитини. Головне, щоб у дитини були духовні батько і матір. Раніше на хрестини кликали всього одного хресного. Коли хрестили дівчинку, батьки запрошували жінку. Для хлопчика у духовні наставники обирали чоловіка.

Кого не можна обирати за хресних?

– Хрещеними дитини не можуть бути його рідні батьки, подружжя чи наречені, які готуються до шлюбу, вopoжкu і черниці. У народі побутує думка, що хрещеною не може бути вaгiтнa жінка. Церква не забороняє вaгiтнiй ставати хрещеною матір’ю для дитини.

Коли запрошуєте кумів, переконайтеся у тому, чи вони віруючі християни, які уміють хреститися і знають молитву Вірую”. Зараз модно брати за кумів заможних людей, знаменитостей. Не забувайте, що ви вибираєте не тільки кума чи куму для себе. На них лягає відповідальність за дитину перед Богом”.

Як готувати дитину до хрестин?

– Немовля повинне бути чистим. Покупайте дитину звечора або вранці перед хрестинами. Одягніть у чистий одяг.

Де краще охрестити дитину: в церкві чи вдома? Що повинні принести з собою хрещені батьки на хрестини?

– Обряд можна здійснити у храмі після служби або вдома, попередньо запросивши до себе священика.

Дарувати похреснику цього дня хрещені можуть гроші, іграшки і все, що забажають. Головне, щоб вони прийшли до оселі, де живе немовля, з хлібом. Це може бути печиво, булка чи буханець хліба.

Хрещений батько має подбати про натільний хрестик для дитини, хрещена мати приносить з собою крижму. Це біла тканина чи покривальце, на якому вони будуть тримати охрещеного.