Коли Вербна неділя: що можна і не можна робити та що потрібно нести до церкви в цей день

Вербна неділя – одне з двонадесятих свят, яке відзначається віруючими як день пришестя Ісуса Христа в Єрусалим. Це було за кілька днів до його страждань в ім’я людства.

Православні віруючі ходять до церкви, освячують вербу і проводять різні ритуали, щоб зміцнити здоров’я.

Цього року священна дата випадає на 17 квітня – за тиждень до того, як настане ще одне важливе свято – Великдень 2022. В цей час вже йде Великий піст – найсуворіший піст в році.

Дерево верба вибрано невипадково – гілочки символізують пальмові, якими іудеї вітали Ісуса, коли він входив до Єрусалиму. Враховуючи те, що на території України пальми природним чином не ростуть, їх замінили на вербу, як символ нового життя і пробудження після довгого сну.

Що потрібно нести до церкви на Вербну неділю

Віруючі в цей день ходять на службу в храм, де освячують гілки верби. Можна також поставити свічку за здоров’я і помолитися святим про благополуччя в своїй родині. Після цього потрібно прийти додому, відхльостати гілочками хворих і сказати:

Святой Дух, через вербу входи – болезнь уводи. Верба придет – болезнь унесет

Такий ритуал принесе їм щастя і здоров’я. Самі гілочки залишають до наступного року – їх присутність в будинку відганяє злих духів.

З давніх-давен на Русі жінки пекли печиво з додаванням вербних бруньок – вірили, що той, хто з’їсть частування, буде здоровим. Згодовували випічку і худобі, щоб захистити поголів’я від хвороб. Також було прийнято робити відвар з вербних бруньок і купати в ньому маленьких дітей, даруючи зростаючому організму сили.

Що не можна робити у Вербну неділю

Православна церква в цей день забороняє здійснювати дуже багато дій:

  • прати, прибирати, прасувати, робити ремонт;
  • рукодільничати, вишивати і в’язати;
  • готувати гарячі страви;
  • сваритися, ображатися, пліткувати;
  • влаштовувати застілля, вінчатися, одружуватися, хрестити дітей.

Вербна неділя припадає на період посту, тому в цей день заборонено вживати їжу тваринного походження. Але церква дає послаблення і дозволяє з’їсти трохи риби і випити вина. В цілому, на святковому столі повинні бути присутніми страви тільки з рослинних компонентів.

За старих часів вважалося, що якщо на Вербів день хороша і ясна погода, то влітку буде багатий урожай фруктів. Якщо ви хочете, щоб в будинку панував достаток і благополуччя – посадіть або пересадіть будь-яку кімнатну рослину. Раніше ми детально розповідали про те, як доглядати за рослинами в лютому 2022.

Дівчина, яка хоче скоро вийти заміж, повинна освятити гілочки верби, поставити їх біля ліжка і весь день думати про кохану людину. Також існує повір’я, що для залучення удачі потрібно з’їсти 3 вербових бруньки перед важливою подією.