Коли закінчиться війна в Україні – що думають військові експерти

Видання BBC News провело опитування серед військових експертів. Думки різні, але практично всі зійшлися на тому, що відповідь на запитання “коли закінчиться війна” залежить від багатьох чинників.

Так генерал-лейтенант, заступник начальника генштабу ЗСУ в період від 2006 до 2010 року Ігор Разумков вважає, що “це може тривати від декількох тижнів до декількох місяців. Залежно від того, як буде складатися ситуація”.

За його словами, наразі Росія готує вирішальну наступальну операцію та стягує для цього резерви. Саме від того, чи буде для РФ ця наступальна операція успіхом або провалом, і залежить подальший перебіг подій.

Керівник програм зовнішньої політики і міжнародної безпеки Центру Разумкова, аналітик, колишній військовий льотчик Олексій Мельник вважає, що існує відразу два основних сценаріїв.

Реальний, але малоймовірний – “може статися щось подібне, що ми вже бачили наприкінці лютого 2014 року на Майдані. Коли Київ був фактично окупований і здавалось, що шансів немає. Але наступного ранку раптово зникли всі “беркутівці”, всі блокпости. Ще напередодні ввечері неможливо було повірити, що таке станеться”.

Найбільш реалістичний – “почнуться реальні переговори про поступове виведення російських військ”, але, за словами Олексія Мельника, виведення військ займе певний час і буде відбуватися в два етапи (спочатку відступлення від Києва, а потім підуть з південних та східних територій).

Аналітик не виключає, що вже найближчим часом оточення Володимира Путіна захоче “прибрати загрозу” та “повісити на нього всіх собак”.

Ще увечері 9 березня 2022 року секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов заявив: “Перемога буде за нами. Це прогнози розвідспільноти США. Чи буде складно? Так, тому що не варто недооцінювати ворога”. Проте конкретних прогнозів, коли закінчиться війна в Україні він не робив.

Фото ілюстративне з вільних джерел