fbpx

Кому і чому не можна ставати хресними-батьками

Зазвичай, дітей хрестять після народження, і тому вони не можуть пам’ятати, як саме це відбувається. Але, ставши дорослими, коли в них з’являються діти, вони замислюються над цим питанням. Далі ми розповімо, хто не може бути хрещеною дитині.

Для чого потрібні хресні

Як свідчать православні канони, духовне народження малюка відбувається під час хрещення. Саме хрещені повинні привчати дитину до церкви, її обрядів, любові до релігії, а також молитися за неї. Вони мають стати духовними наставниками, допомагати їй та давати поради.

Кому не можна бути хресними

Хрещеними одного малюка не можуть стати одружені між собою люди. Також ними не можуть бути діти, які не досягли 14-річного віку, представники іншої релігії, мачухи та вітчими, люди з нездоровою психікою.

Батькам дитини варто бути акуратними з вибором хресних, не варто вибирати людину, яка не має до того бажання.

Одна з прикмет говорить, що хресна-мама для дівчинки повинна бути заміжня, щоб дитина могла в майбутньому знайти свою другу половинку і вийти заміж.

Кому можна ставати хресними

По-перше, хресним може стати лише хрещена та православна людина. По-друге, він повинен дотримуватися всіх церковних традицій, дотримуватися посту і ходити до храму. Тим не менш, навіть ті люди, які всього цього дотримуються, не завжди можуть стати хрещеними для дитини.

Хресною мамою може бути жінка, яка незаміжня і не має дітей, а також та, яка чекає дитину. Також хресними можуть стати дядько чи тітка малюка, дідусь та бабуся, сестра та брат, які досягли 14 років. Ним може бути і друг сім’ї.

У хлопчика має бути хрещений батько, а наявність матері не обов’язково. А ось у дівчинки, навпаки, має бути хрещена мама. Але буває так, що батьки проти того, щоб їхнього сина чи доньку хрестили взагалі. У такому разі буде вирішувати священик у храмі, який проводить обряд хрещення.

Батькам потрібно дуже відповідально підійти до вибору хрещених, бо змінити їх у майбутньому не вдасться.

You cannot copy content of this page