Корисно, цікаво і коротко про воскресіння Лазаря

сЩороку перед святкуванням Великодня відзначається дуже багато цікавих подій, серед яких Вербна неділя та Лазарева субота.

Свято воскресіння Лазаря передує Вербній неділі. Ці два свята тісно пов’язані між собою.

2022 року Лазарєва субота відзначається 16 квітня.

Лазар був другом Ісуса Христа. Вони часто розмовляли і Ісус часто зупинявся у Лазаря у містечку Віфанія, що неподалік Єрусалиму. Лазар мешкав там зі своїми двома сестрами. Якось Лазар тяжко захворів і його сестри звернулися до Ісуса, щоб він вилікував свого друга.

Але Ісус не пішов до нього, а сестрам сказав, що коли вони вірують. то смерть Лазаря буде тимчасовою і піде на Славу Божу. Сестри повірили, а Лазар невдовзі помер.

На четвертий день від дня смерті до його гробу прийшов Ісус зі своїми учнями і сказав їм відсунути камінь, що закриває вхід до печери, де Лазар був похований. Він підніс молитву Господеві, а потім сказав Лазареві встати і вийти з труни. І ось Лазар з’явився погляду здивованих людей, обмотаний похоронними тканинами.

Звістка про таке диво швидко розлетілася по окрузі і дійшла до Єрусалиму та його фарисеїв та імператора.

Лазар після воскресіння прожив ще довгих 30 років у чині єпископа на Кіпрі, а сьогодні його мощі зберігаються в Ларнаку на Кіпрі – вони були виявлені під час розкопок стародавнього саркофагу в Константинополі вже 1972 року.