Купатися чи не купатися на Водохреща? Важливі духовні поради, щодо купання в ополонці

Купатися чи не купатися в ополонці на Водохреща?За матеріалами:Рівне 1

19 січня Водохреща – одне з головних християнських свят. За традицією в цей день люди купаються у водоймах. Вважається, що людина, занурюючись в ополонку на Водохреща, змиває з себе всі гріхи. Але самі священики дуже обережно трактують таємний сенс традиції купання в ополонці на Водохреще.

По-перше, ополонка – це чисто слов’янський “винахід”. На священній річці Йордан ополонок немає, там тепло.

По-друге, купання в ополонці – це суто народна традиція, від слідів якої позбутися неможливо!

Читайте також:Родинна Молитва, яку промовляють у Святий Вечір – 18 січня. Має особливу силу, саме перед Святою Вечерею. Кожне слово, кожне прохання будуть почуті Господом

Священники по-своєму дивляться на купання в ополонці на Водохреща. Так, вони не втомлюються підкреслювати, що купання в ополонці на Хрещення має сенс лише для глибоко віруючої людини, для інших це – забава, що граничить з гріхом.

Що стосується духовних правил, то традиція купання в ополонці на Хрещення не є каноном, тому конкретних правил тут немає. Але деякі рекомендації від священників щодо купання в ополонці на Водохреше все-таки є:

Порада перша. Обов’язково підіть до церкви на службу, перш ніж зважитись на занурення в ополонку на Водохреще. Це налаштує Вас на відповідний лад.

Порада друга. Перш ніж зважитися на купання в ополонці на Водохреще, попросіть благословення на це у священика. Хороший священик зможе оцінити, чи піде це вам на користь з точки зору вашого духовного і фізичного здоров’я, чи ні.

Читайте також:Голодна кутя або другий Святий Вечір: які страви обов’язково мають бути на столі

Порада третя. Перед тим, як зробити останній крок до ополонки, постарайтеся відірватися від метушні, якої у цей день завжди з надлишком. Загляньте всередину себе, запитайте – чого ви чекаєте від свого вчинку? Що це для вас – данина моді, прагнення до «подвигу» або справді подія з духовним змістом?

Порада четверта. Занурюватися бажано тричі з головою, осіняючи себе хресним знаменням зі словами «В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа»

Порада п’ята. Не спокушайте Господа! Відчуваючи, що купання в ополонці для вас дійсно подвиг, не лізьте у воду! Чекаючи від Бога милості у відповідь на свою нерозсудливість, ви здійснюєте гріх, а не очищаєтеся.

Порада шоста. Перед купанням в ополонці не пийте cпиpтних напоїв, не куріть, не лайтеся, уникайте засудження будь-кого за щось.

Порада сьома. Скупавшись в ополонці на Водохреще, не поспішайте з розмовами! Вийдіть з ополонки, розітріть тiлo рушником, не поспішаючи одягніться.

Зберігайте в собі внутрішню зосередженість, не поспішайте розсіяти порожніми словами те, що тільки отримали. Інакше таїнство купання в ополонці на Хрещення, нічим не буде відрізнятися від занурення в холодну воду після баньки і віничка.