– Квартира, яку ми дітям купили після їхнього весілля, так і стоїть закрита: там кінь не валявся! Бетонні стіни, і більше нічого! Ні сантехніки, ні електрики, все треба робити з нуля, у зятя грошей немає, а наш батько сказав – все, я більше ні копійки не дам. І так ми їм допомогли більш ніж достатньо

– Три чверті грошей в новій квартирі – наші, решта зятя. Далі нехай вже самі – розповідає 50-річна Ольга Григорівна.

– Зачекайте, так а дочка ваша з молодим чоловіком де зараз живуть? З вами? Адже їм народжувати вже скоро, так?

– Ні, не з нами – орендують студію … Звичайно, мені все це страшенно не подобається! Через пару місяців батьками стануть і дитинку доведеться, мабуть, в чуду квартиру принести. Це при тому, що квартира своя стоїть пусткою, і комуналку за неї доводиться платити, хоч там ніхто не живе. Але чоловік каже – це не наші з тобою проблеми. Вони дорослі люди вже, нехай думають, що робити! Зрештою, ми їм нічого не обіцяли, дитини вони вирішили народити самі. Нехай крутяться!

Тесть твердо стоїть на своєму. Єдиний момент, в якому він згоден допомогти молодим – дати телефон хороших робочих. У друга його юності – ремонтно-будівельна фірма, і «своїм» клієнтам, тобто близьким друзям і родичам, він дає пристойну знижку, плюс відправляє досвідчених ремонтників, які роблять «як для себе», швидко і дуже якісно. Але, звичайно ж, не безкоштовно. Роботу бригади потрібно оплатити, плюс купити матеріали, яких в разі новобудови треба багато, і обійдуться вони в чималеньку суму.

– Ми Кирилу, зятю, напередодні сказали – бери тоді кредит, роби ремонт, переїдете в ту квартиру, хоча б за оренду платити не потрібно буде, розплатитеся потихеньку. Він начебто головою покивав, пішов думати – а через кілька днів дзвонить нашому батькові. Каже, Сергію Вікторовичу, ви начебто про ремонтників говорили, що у вас хороші є – можете дати телефон? Батько каже, звичайно, зараз пришлю тобі смс-кою …

– Ну ось бачите! Молодці ваші молоді, що надумали-таки ремонт робити зараз. За два місяці порожню квартиру цілком можна відремонтувати, тим більше якщо бригада нормальна …

– Ага, ми теж зраділи в перший момент, думаємо, знайшли гроші, або кредит взяли, але ж ні! Виявляється, про бригаду Кирило запитує не для себе, а для своєї мами! Сваха зібралася робити ремонт у себе в трикімнатній! Саме зараз, ні раніше, ні пізніше …

Сваха трохи постарше Ольги Григорівни і її чоловіка, їй трохи за шістдесят, і Кирило – її єдиний пізній син, якого вона народила свого часу «для себе». При цьому над дитиною особливо не тряслася. Кирило ріс на п’ятиденку та групи подовженого дня, а його мати цілими днями працювала на улюбленій роботі. Працює вона і зараз, незважаючи на вік.

– Вона така у нас дама, сучасна! – розповідає Ольга Григорівна. – Виглядає добре, спортом займається, стежить за собою, з чоловіком зустрічається.

Дарма, що без п’яти хвилин бабуся! Заробляє мати Кирила теж дуже непогано, і само по собі зовсім не дивно, що вона раптом вирішила зробити в своїй квартирі ремонт. І тільки Ольга Григорівна злиться.

– У неї цілком нормальна ще квартира, кухня хороша, ванна … Та що там казати, вона в трійці живе одна, в деяких кімнатах і не буває тижнями, з чого б попереднього ремонту там зіпсуватися. Вона і робила його років п’ять тому. Але ні! Вирішила оновити інтер’єр! Звичайно, на свої гроші сваха може робити що хоче, але в такій ситуації, коли у дітей квартира в бетоні і ось-ось має бути онук, цілком могла б допомогти з ремонтом рідному сину, а потім вже думати про себе.

– Я чоловікові сказала, щоб ніяких телефонів їй не давав! – сердиться Ольга. – Нехай шукає працівників сама. Якщо вважає, що вона така самостійна і незалежна, годі й користуватися нашими зв’язками.

А може, мати не зобов’язана думати про дорослого сина? Або дійсно, неправильний і егоїстичний вчинок в даній ситуації з боку свахи? Що думаєте?

Фото ілюстративне спеціально для Особлива