Кирилів день 22 червня 2018 року: що потрібно зробити в цей день

Кирилів день – це православне свято, присвячене пам’яті відразу двом святим з однаковим ім’ям. З цієї причини прийнято вважати 22 червня іменинами для всіх православних чоловіків, яких звуть Кирило.

У 2018 році Кирилів день випадає на Петрів піст, тому святкувати іменини краще якомога скромніше. Саме свято не є ні скоpботнuм, ні веселим. У цей день згадуються земні діяння Кирила Олександрійського і Кирила Білозерського.

Історія свята

Спочатку свято було встановлено християнами в честь великого Кирила Олександрійського, який присвятив своє життя створенню доктрин, догм, рукописних праць і здобутків в області християнства. Завданням святителя Кирила було просвітництво християн, пошук істини і збереження традицій для наступних поколінь. За величезний внесок у релігійне просвітництво Кирило був увічнений в записах як святитель.

Кирило Білозерський – засновник Кирило-Білозерського монастиря, який знаходиться в Вологодській єпархії. Жив він у 14-15 століттях, але точної дати нaрoджeння і cмeртi святого ніхто не знає. Відомо лише, що спочатку земний шлях Кирила був далекий від віри. Він був знатним боярином, який згодом відмовився від усього, що у нього було.

Він постригся в ченці і вів аскетичний спосіб життя. Він був не тільки аскетом, але і блаженною людиною. Місце, де був заснований монастир, показала Кирилу, за переказами, Матінка Заступниця, яка прийшла до нього уві сні і яка сказала, де йому варто продовжити молитися і жити в строгості.

Церквою вирішено було об’єднати дні шанування пам’яті двох великих людей в одне свято – Кирилів день.

Традиції та особливості свята
Свято неперехідне, тому щороку воно відзначається 22 червня. У цей день прийнято вітати всіх Кирилів з іменинами. В Кирилів день у всіх духовних освітніх установах проводяться особливі святкові семінари з життєвим повчанням.

Священнослужителі рекомендують займатися духовними, а не мирськими справами. Можна відправитися в церкву, щоб прийняти таїнство причастя. Можна залишитися вдома і помолитися, якщо у вас немає можливості відвідати храм.

Це день знань і духовного просвітлення. Як вже було сказано вище, в цей день святкування повинні бути скромними, так як зараз йде Апостольський піст. У цей день прийнято допомагати слабким, бідним і хвoрим людям, а також підтримувати тих, хто вас про це просить.

Читайте також: В які числа місяця ні в якому разі не можна одружуватись, інакше шлюб буде нещасливим

Не забудьте привітати зі святом близьких, друзів і рідних. Якщо серед ваших знайомих є чоловік з ім’ям Кирило, можна подарувати йому ікону із зображенням його святого. Ікони святих покровителів обов’язково повинні бути вдома , тому такий подарунок буде найправильнішим.

Джерело.