Лавров заявив, що українська сторона розуміє, що питання Криму і Донбасу остаточно вирішені – в плані відмови

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що на переговорах у Стамбулі українська делегація нібито підтвердила розуміння того, що «питання Криму та Донбасу остаточно вирішені», повідомляє російське державне інформаційне агентство ТАРС .

У свою чергу у Міністерстві закордонних справ України заявляють, що глава МЗС Росії «помилково розуміє» переговорний процес.

«Сергій Лавров демонструє хибне розуміння переговорного процесу. Питання Криму та Донбасу будуть остаточно вирішені після відновлення суверенітету України. На переговорах у Стамбулі українська делегація якраз передала на розгляд Москви пропозиції щодо шляхів досягнення цієї мети», – зазначив прес-секретар МЗС України Олег Ніколенко .

При цьому представники української влади неодноразово заявляли, що не допускають на переговорах компромісів щодо суверенітету та територіальної цілісності України.

Під час «Стамбульського раунду» переговорів 29 березня українська делегація озвучила своє бачення нової системи гарантій безпеки для України: вона схожа на 5 статтю НАТО і побудована так, щоб «не повторилася помилка Будапештського меморандуму», заявив глава делегації Давид Арахамія.

Українська та російська делегації провели черговий раунд переговорів у Стамбулі 29 березня. Російська делегація повідомила про зменшення спроб просунутися на київському та чернігівському напрямках, тоді як Україна готова розглянути варіант нейтралітету. Після цього російські війська протягом ночі обстрілювали Чернігівську область.