Лазарева субота – важливий день православного календаря: що має кожен зробити в це свято, і що робити церква забороняє

Лазарева субота завжди випадає на Великий піст і відзначається перед Вербною неділею. Це світле свято, що символізує надію, любов і перемогу життя над смepтю.

історія свята

Перед тим як в’їхати в Єрусалим, перед самим початком Стрaсного тижня, Христос воскресив Лазаря. Він був другом для Ісуса. Коли Спаситель дізнався, що Лазаря не стало, він заплакав і вирішив піти до місця його поxовання. Коли він прибув на місце, то звелів відсунути камінь від печери, де поxoвали Лазаря чотирма днями раніше. Ісус промовив: «Лазар, вийди» . Через мить чоловік вийшов з печери живий і здоровий. Джерело.

Незабаром вся Юдея знала про те, що створив Син Божий. На наступний день, в неділю, Христос в’їхав на віслюкові до Єрусалима, а йому під ноги кидали пальмові гілки, зустрічаючи як царя. Це був останній тиждень земного життя Христа. Лазар же прожив ще близько 30 років, був єпископом і проповідував віру в Бога.

Церква по-особливому ставиться до подій Лазаревої суботи. Це важливий день, оскільки воскресіння Лазаря є, мабуть, найяскравішим дивом Христа. Це доводить, що Бог може зробити все, а після смepті Він дарує життя кожному, хто слідував Його заповідями.

Як відзначають Лазареву суботу

Це свято допомагає налаштуватися на наближення Великодня. Не можна забувати про те, що це частина Великого посту. Потрібно продовжувати молитися і дотримувати всіх основних правил утримання. В цей день зазвичай читають молитви про здоров’я і зцілення від недуг.

Згідно з правилами харчування, в Лазареву суботу можна їсти рибну ікру, готувати гарячу їжу на олії, їсти рибу. Зрозуміло, краще не старатися з цим: треба їсти скромними порціями.

Читайте також: Лазарева субота – особливий день для усіх жінок. Ось що має зробити кожна в це свято

Церква не рекомендує в цей день:

  • прибирати в будинку, прати, робити ремонт на шкоду молитвам;
  • займатися роботою на городі;
  • сваритися, відмовляти в допомозі близьким.

У Лазареву суботу також заборонені бурхливі урочистості. Потрібно проводити час з близькими і намагатися здійснювати богоугодні справи. В цей день, згідно зі спостереженнями, Господь допомагає нам вирішувати усі важливі проблеми.

Не забудьте зібрати вербу в цей день, щоб підготуватися до Вербної неділі. Саме в Лазареву суботу освячують гілочки верби, окроплюючи їх святою водою. У церкві також варто поставити свічку за здравіє батьків і своїх дітей.