fbpx

Лікарняні по-новому: З 1 жовтня в Україні набув чинності новий порядок нарахування лікарняних листів

1 жовтня в Україні набули чинності зміни до порядку фінансування Фондом соцстрахування страхувальників (роботодавців) для надання ними застрахованим особам допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах, на поховання, а також деяких виплат потерпілим на виробництві.

Зміни спрямовані на посилення соціального захисту працевлаштованих у частині прискорення термінів отримання ними матеріального забезпечення, а також оптимізацію та спрощення для роботодавців взаємодії з Фондом, мінімізації перевірок і заміну санкцій на попередній контроль, йдеться в повідомленні прес-служби Фонду соцстрахування України (ФССУ).

Система попереднього контролю правильності нарахування виплат. Працівники Фонду будуть здійснювати попередній контроль правильності нарахування виплат і в разі виявлення помилок надавати рекомендації страхувальнику щодо усунення недоліків ще до фінансування виплат. Це дозволить уникнути штрафів, які можуть накладатися на роботодавця у разі виявлення неправомірного використання коштів ФССУ під час перевірок за фактом вже профінансованих заяв-розрахунків.

Нова форма заяви-розрахунку
Нова форма заяви-розрахунку об’єднала документи, на підставі яких здійснювалося фінансування страхувальників до реорганізації Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. Оновлений документ розширено відомостями щодо виду зайнятості, страхового стажу, пільг постраждалих на ЧАЕС, більш повною інформацією щодо листка непрацездатності тощо.

Читайте також: Україна скасує перехід на літній і зимовий час слідом за ЄС

Повідомлення про виплату коштів застрахованим особам
Система інформування роботодавцем про здійснені виплати застрахованим особам повинна зменшити ризик можливих затримок при компенсації застрахованим особам втраченого заробітку за період хвороби (оплата за листками непрацездатності), виплати допомоги по вагітності та пологах, здійсненні страхових виплат потерпілим на виробництві.

Повідомлення про виплату коштів застрахованим особам за певною формою необхідно подати протягом місяця з дня здійснення виплат матеріального забезпечення, окремих виплат потерпілим на виробництві.

Строки подання заяви-розрахунку
Крім раніше затверджених термінів розгляду документів для призначення матеріального забезпечення комісією (уповноваженим) із соціального страхування підприємства, з 1 жовтня також передбачено подання страхувальником (роботодавцем) заяви-розрахунку протягом 5 робочих днів з дати затвердження протоколу засідання комісії (рішення уповноваженого).

Можливість подачі заяв-розрахунків, повідомлень про виплату коштів застрахованим особам та звітів в електронному вигляді.

Джерело.

You cannot copy content of this page