fbpx

«Літні Кузьминки» 14 липня – День пам’яті святих великомyчeникiв Косми і Даміана

В день свята православні віруючі йдуть на ранкову службу, щоб помолитися Космі і Даміану, попросити у них зцілення від недуг і захисту від зла і ворогів. У народній традиції Кузьминки вважаються жіночим днем, коли дівчата і жінки після домашніх турбот збираються на посиденьки.

У цей день прийнято щиро просити один в одного пробачення і миритися після сварок, забуваючи образи. Експерти радять провести свято в колі сім’ї і помолитися святим покpoвителям про захист.

Прикмети на Кузьминки
Безліч прикмет, що збереглися в усній народній творчості, дійшли до наших часів. Предки спостерігали не тільки за погодою, а й за подіями цього дня, щоб передбачити, що чекає на них незабаром.

Червоний місяць обіцяє вітряну погоду і негоди. Не гострі, немов розмиті, кінці місяця кажуть про наближення затяжних дощів.

На Дем’яна косити не забувай, інакше в зиму скотина голодною залишиться.

Таємниці як не бережи, на Кузьминки все відкриється. Ця прикмета обіцяє погані чутки тим, хто не вміє зберігати чужих секретів і пускає плітки.

У свято можна побачити віщий сон.

Зміни в житті обіцяють великий ключ або стара книга з пошарпаними сторінками, які наснились.

У Кузьминки нового не починають, поки не зроблять старого, інакше нові справи будуть збитковими.

У свято не можна сваритися, інакше накликаєш біду.

У цей день варто прополоти бур’яни на грядках і клумбах, щоб вони більше не дошкуляли вашим посадкам.

Прихід ранньої зими визначали по великій кількості жовтого листя на деревах.

Традиції святкового дня
У народі існувало повір’я, що в день Кузьминок можна зaгoвoрити і зцілити будь-яку недугу. Для цього можна скористатися перевіреними ритyaлами, цілющими травами або молитвами.

Читайте також: Чим нeбeзпeчний коридор доленосних затемнень з 13 липня по 11 серпня: що чекає на кожен зі знаків Зодіаку

Жінки збираються на посиденьки і готують традиційну збірну кашу. Продукти для неї збирають по всьому селу. Частування роздають жебракам і мандрівним.

На Кузьминки просять вибачення за необдумані вчинки і миряться після сварок. Священнослужителі нагадують, що прощення має бути щирим, тому все зло, що накопичилося на дyші, потрібно відпустити.

У цей день прийнято заготовлювати першe малинове варення, яке, за повір’ям, здатне допомогти впоратися з недугами.

Раніше вважалося, що в цей день чоловікам потрібно відпочити від роботи. Тим, хто знехтує цією традицією, доля піднесе неприємний сюрприз.

Джерело.

You cannot copy content of this page