fbpx

Літній час – 2018: коли в Україні переводять годинники

Вже наступного тижня до нас прийде календарна весна. І хоча за вікном все ще лежить сніг, зовсім скоро природа почне прокидатися, а значить прийде пора переводити стрілки годинника на літній час. Цього року Україна перейде на літній час з 25 на 26 березня, в останню неділю місяця, в 3.00. Стрілки годинника потрібно буде перевести на годину вперед.

Таке рішення про сезонного зміні часу відбувається згідно з постановою Кабінету міністрів №509 “Про порядок обчислення часу в Україні”, прийнятому 13 травня 1996 року.

Читайте також: Виміряти тиск – 30 грн, полікувати палець – більш як 70: нові тарифи на медичні послуги в Україні

Зимовий час – «астрономічний», а на літній переходять у багатьох країнах, так як вважається, що це допомагає економити енергоресурси. При цьому деякі країни Європи хочуть відмовитися від переходу на літній і зимовий час, так як суттєвої користі для економіки це не приносить, але позначається на стані здоров’я громадян. Наприклад, відповідну петицію до Європарламенту підписали Фінляндія і Естонія.

Вперше переводити стрілки годинника почали у Великобританії в 1908 році. На даний момент на літній і зимовий час переходять жителі понад 100 країн світу.

Джерело.

Позначки:
facebook