fbpx
Здоров'я і краса,  Новини

Літній час 2018: вже цієї ночі стрілки годинника слід перевести

Цими вихідними Україна перейде на літній час 2018. Стрілки годинника потрібно буде перевести на одну годину вперед.

Перехід відбудеться в ніч з 24 на 25 березня, або з суботи на неділю, точно час переведення годинників – 3.00.

Вставати в неділю доведеться вже за новим часом, отже, ви поспите на годину менше. Щоб цього уникнути, варто лягти спати раніше, ніж зазвичай.

Факти про перехід на літній час
25 березня громадський транспорт курсуватиме за звичним графіком і за літнім часом.

Пасажирів потягів і літаків попереджають про те, що слід врахувати перехід на літній час вже вночі 24 березня.

Якщо у вас має бути поїздка саме в ніч переведення годинників в іншу країну, то уточніть заздалегідь, яка ситуація з переведенням часу в країні призначення, оскільки не всі країни переводять годинник, а ті, хто це роблять, можуть переходити на літній час в різні години.

В електронних пристроях переведення часу, як правило, відбувається автоматично. У механічному годиннику доведеться переводити стрілки вручну.

Щоб перевірити точний час, можна набрати в гуглі “час Україна” або “час Київ”, відповідь з’явиться на сторінці результатів. Також є телефонна служба точного часу, на неї можна зателефонувати з міського телефону за номером 121.

Історія переводу часу

Україна переходить на літній і зимовий час, починаючи з 1981 року. Україна намагалася відмовитися від переведення годинників в 2011 році, проте пізніше це відмінили. При цьому залишитися передбачалося на літньому часі, при тому що для України, за словами експертів, більш природно зимовий час.

З 26 березня в Україні зникне різниця з московським часом, так як в Росії, на відміну від нашої країни, вже кілька років не переводять годинники. Також на літній час з 2014 року не переходять окуповані території на Донбасі і в Криму.

В даний час режим переходу на літній час практикується більш ніж в 70 країнах світу. Останньою країною, яка відмовилася від цього, стала Туреччина.

Вважається, що перехід на літній час дає економію електроенергії, оскільки максимум робочих годин доводиться на світлий час доби, і зменшує шкідливі викиди в атмосферу.

Поради лікарів про переведення годинника

Однак здоров’ю переведення годинників шкодить. Так, фінські вчені навіть заявляли, що перехід на сезонний час може спровокувати інcyльт. Також лікарі кажуть, що саме в ці дні зростає ризик загострення серцево-судинних захворювань.

Читайте також: З 1 квітня в Україні зміняться правила відвідування лікарів

Крім цього, недосип провокує більше, ніж зазвичай, кількість ДTП. А від нестачі сну в країнах, де практикується переведення годинників навесні, стpaждає майже половина населення – 45%.

Адаптація організму людини до нового тимчасового режиму відбувається в середньому за два тижні.

Щоб полегшити звикання до літнього часу, лікарі радять переходити на нього поступово – за кілька днів до переведення годинників потроху зрушувати час відходу до сну і пробудження.

Також потрібно більше бувати на свіжому повітрі, особливо в світлий час доби, не перевтомлюватися і відмовитися по максимуму від шкідливої, важкої їжі, алкоголю, кави, міцного чаю.

Рекомендується їсти більше продуктів, що стимулюють вироблення серотоніну – це банани, вівсянка, родзинки, курага, горіхи.

Джерело.

You cannot copy content of this page