fbpx

Любіть своїх батьків живими! Мepтвим ваша любов вже не потрібна: Якби я тоді знала, чим обернеться образа на рідну сестру

Якось я стала свідком розмови, коли молода жінка пропонувала подрузі разом провідати батьків. На що та зверхньо відповіла, що вона давно не спілкується з ними. Як боляче було почути такі слова… Тому і вирішила поділитись з вами своєю історією, можливо, вона вбереже від помилок інших.

Росли ми з сестрою в звичайній сім’ї. Мама працювала в ланці, батько – механізатором. Обидві закінчили вузи, вийшли заміж, виховували по двоє синочків. Сестра жила з сім’єю в місті, а я – в селі. Обидві далеко від батьків. Та мені все чомусь здавалось, що сестру люблять більше і її діти частіше гостюють у бабусі і дідуся. Тож після одного з візитів до батьків і чергової суперечки розсердилась і сказала, що проживу без них і їхніх порад. Припинила спілкуватись з сестрою, бо вона все вмовляла мене схаменутись, не писала і не приїжджала до батьків, мамині листи рвала, не читаючи.

Я мала престижну роботу, чудову сім’ю, друзів. Про батьків намагалась не думати і не згадувати, була занадто горда. Коли одного разу мама приїхала до нас, то я холодно зустріла непрохану гостю. Прощаючись, мама плакала, просила одуматись, та моє зачерствіле серце було байдужим до її вмовлянь. Я не зробила їй на дорогу навіть бутербродів. Якби ж я могла тоді знати, що бачу її востаннє! Невдовзі я народила донечку і навіть не сповістила батьків, хоча вони так мріяли про онучку.

Так пройшло 15 років. За цей час ми змінили місце проживання, я нічого не знала про своїх рідних, а вони про мене. Та все частіше мене огортала туга за рідними. Одного разу накупила подарунків, квіти, взяла дочку, і ми поїхали до батьків. Дорогою додому я зустріла мамину сестру – і вона приголомшила мене новинами. Давно пoмeрла моя мама і зразу ж після неї – батько. Перед смeртю мама дуже хотіла побачити мене, та ніхто не знав моєї адреси. Від важкої хвороби помeрла моя єдина сестра, похoвали її поруч з батьками. Тьотя показала мені їхні мoгили.

Читайте також: “Мати казала, що в мене нeдобрі очі, а сестри вигaняли з кімнати, коли вишивали”: Чoму сьому дочку на Закарпатті вважають вiдьмою?

В мене серце розрuвалось від того, що вже нічого не можна змінити, час не можна повернути назад. Мої найдорожчі і найрідніші люди мовчки дивились з фотографій, як я плакала, на колінах просила у них пробачення, і тільки мамині очі здавались мені сумними. Через свою бездушність я осиротила себе ще при живих батьках, позбавила своїх дітей бабусиного тепла і ласки, мої черствість і егоїзм призвели до непоправного.

Щороку з тих пір я приїжджаю на мoгили своїх рідних, відновила втрачений зв’язок з племінниками. Нещодавно похoвала чоловіка. Діти часто провідують мене, підтримують, привозять на літо онуків… І тільки тепер я зрозуміла, яких помилок наробила в молодості, як глибоко помилялась.

Тому звертаюсь  до тих, хто з якихось причин не спілкується з своїми рідними. Не давайте волі емоціям, образа з часом пройде, а бiль від втраченого назавжди залишатиметься з вами. Не відкладайте на потім, приїжджайте до батьків, частіше їм телефонуйте. Почуте в трубці «Як ти, мамо?» дає енергію їй на цілий день. Батькам не потрібні дорогі подарунки, їм потрібні ваша увага і тепло. На жаль, я зрозуміла це занадто пізно, коли вже нічого не можна змінити. Тільки ж чому безсонними ночами так болить душа і серце крається від думки, що нічого не можна повернути назад?

Любіть своїх батьків живими, мертвим ваша любов не потрібна.

Ваша постійна читачка Марія Опанасівна

Джерело.

You cannot copy content of this page