fbpx

Магічна ніч на Івана Купала з 6 на 7 липня коли з’єднуються всі 4 божественні стихії та можуть здійснитися бажання, можна залучити у дім благополуччя та мир

Купальська ніч – одна з наймістичніших ночей року. З 6-го на 7-го липня з’єднуються всі 4 божественні стихії: Земля, Вода, Вогонь і Повітря. Відкривається своєрідний портал, коли можна дізнатися про свою долю, просити про здоров’я та багатство.

Обряди Іванова дня пов’язані з водою і травами. Раніше підготовка до свята починалася за кілька днів до нього. Виготовлялося опудало Купали, яке потім встановлювалося на підвищенні. Напередодні свята опудалу підносили різні частування, водили навколо нього хороводи і співали пісні. Після свята його або спалювали, або кидали до водойми.

На Івана Купала дівчата пускали в річкову воду вінки з трав із запаленими скіпами. Якщо такий вінок відразу ж тонув, це означало, що обранець дівчину не любить. Якщо ж він плив довго і далеко – судилося велике щастя.

Багато обрядів пов’язано і з багаттям. Через нього стрибали, навколо нього танцювали. Молодь і дітвора, стрибаючи через вогнище, щосили намагалися піднятися над ним вище інших. Це означало, що людину чекає велике щастя.

А ще у ніч на Івана за легендою розквітає папороть. Кажуть, якщо цю квітку знайдуть хлопець і дівчина, то шлюб їх неодмінно буде дуже щасливим. У квітки папороті, що розкривається рівно опівночі всього на кілька миттєвостей, є ще одне чарівне властивість. За переказами, в ці миті можна побачити все, навіть заховані дуже глибоко під землею скарби, отримати дар розуміти мову тварин і птахів і навіть можливість стати невидимкою.

Наші предки вірили, що обряди, здійснені в цю ніч, мають чудодійну силу, здатну зробити будь-яку людину здоровою та щасливою.

В ніч перед святом трави набувають чудодійної сили, дерева стають живими і переміщаються з місця на місця. Тому спати забороняється. Треба співати, водити хороводи, купатися в річці, обмиватися росою, стрибати через багаття до самого світанку.

Після збору трав жінки уважно перераховували їх. Якщо набереться 12 видів рослин, то в родині обов’язково в прийдешньому році буде весілля.

Жінки, у яких довго не було дітей, стрибали через багаття, щоб скоро в сім′ї появились діти.

Фото pixabay.com

You cannot copy content of this page