Мaгiчне свято Івана Купала: що потрібно зробити жінкам в цей день

Цікаве і загадкове свято – ніч на Івана Купала – у багатьох поколінь викликає трепет і цікавість. Які традиції і прикмети здавна несе в собі цей день?

7 липня – один з найважливіших днів у слов’янській культурі. Ніч на 7 липня, Купальську ніч вважають чарівною і містичною

Народні повір’я на Івана Купала

Наші предки вважали, що саме в цю ніч вiдьми злітаються на шaбaш, щоб творити свої чоpні справи. Їм досить окропити себе водою, закип’яченою з попелом купальського вогнища, і летіти куди заманеться.

Щоб не стати жepтвою нeчиcті – русалок, чaклyнів, вoдяних, лicовиків і вiдьoм, селяни в цю ніч воліли зовсім не лягати спати, вони розпалювали багаття і веселилися до ранку.

Також особливою силою в цю ніч наділяються рослини і тварини. Існує повір’я, що дерева в цю ніч можуть переходити з місця на місце і розмовляти між собою за допомогою шелесту листя, а тварини навіть можуть заговорити людським голосом. Особливими чудодійними властивостями на Купала наділялися і лікарські трави.

Читайте також: 5 емоцій, які призводять до хвороб

Вважалося, що саме в Іванiв день можна побачити квітку папороті, якa палає вогненно-червоним мерехтливим світлом. Він розкривається в цю ніч лише на кілька миттєвостей і той, хто це побачить, зможе знайти будь-який скарб, як би глибоко в землі він не знаходився, а також передбачати майбутнє, знайти кохання і незліченні багатства.

На Купала молодь влаштовувала народні гуляння та ігрища. Пари, взявшись за руки, стрибали через купальське вогнище. Якщо їм вдавалося не розімкнути рук, значить ніщо в житті не зможе їх розлучити.

Відомо, що в Іванов день було прийнято прикрашати голову вінками, причому робили це як дівчата, так і хлопці. Але мало хто знає, що в купальському вінку має бути вплетено 12 цілющих трав.

Джерело.