Макрон та Шольц одночасно розповіли, що думають про трагедію в Бучі

Примітно, що обидва політики, які досі намагаються зберегти контакти з РФ та часи від часу проводять телефонні переговори з путіним, опублікували свої дописи одночасно, хвилина в хвилину: о 16:43 за Києвом.

Частково подібним є також їхній зміст.

“Фото, які надходять з Бучі, звільненого міста під Києвом, нестерпні. На вулицях сотні мирних жителів”, – написав президент Франції Емманюель Макрон.

“Страшні кадри доходять до нас з України. У Бучі лишають життя мирних жителів, у тому числі жінок, дітей та людей похилого віку”, – написав федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Шольц підкреслив, що йдеться про наслідки дій армії РФ, оскільки “Буча ще кілька днів тому контролювалася російськими військовими”. Він також наголосив, що міжнародні організації мають отримати доступ до цих територій, щоб документувати всі ці дії.

Макрон скористався нагодою, щоби висловити “співчуття і солідарність з українцями”

Обидва керівники держав наголосили на потребі розслідувати бучанську трагедію. “Ми повинні невпинно розслідувати злочини російських військових і притягувати винних до відповідальності”, – заявив Шольц. “Російській владі доведеться відповідати за ці злочини”, – доповнив його Макрон.