fbpx
Життя

– Мамо, що за красень, звідки він тут завалявся? – запитала вона. Тая знизала плечима. Вона ловила погляди дочки весь вечір. Бачила, як та намагалася нав’язливо спілкуватися з її залицяльником. Стало недобре, дочка суперниця – все що завгодно, тільки не це

Тая виховала свою дочку одна. Заміжня вона, можна сказати, не була. Дуже любила свого хлопця, який закінчував військове училище і мав отримати розподіл. Разом вони мріяли про тихе сімейне життя, Тая вірила, що вони будуть разом назавжди.

Ніхто не знав, що за розподілом він зібрався їхати зовсім з іншою дівчиною, а з Таїсією проводив час, в очікуванні близької розв’язки.

Тая зрозуміла, що чекає дитину, думала, що він зрадіє, однак замість радості коханий почав себе дивно поводити. Він спробував пояснити дівчині, що не готовий мати дітей на початку своєї військової кар’єри. Тая навідріз відмовилася позбавлятися від дитини. Зізналася батькам. Батьки, як завжди в таких випадках буває, ганьби не хотіли, тому швидко зробили все, щоб весілля відбулося. Хлопець був злий, він не любив більше Таю, але піти проти волі своїх батьків не міг, тим більше вони дуже любили свою невістку.

На весілля приїхала нова кохана. Коли гості сиділи за столом, хтось покликав нареченого на вулицю. Уже минуло більш як півгодини, він не повертався. Гості пили, їли, грала музика, молодь танцювала. Тая, в очікуванні чоловіка, підійшла до вікна, а потім покликала всіх батьків. Коли глянули вниз з другого поверху дитячого садка, де відбувалося торжество, побачили між гаражів нареченого з дівчиною.

Тая зняла фату, кинула під ноги танцюючим і пішла додому. Не встигнувши одружитися, вони розлучилися. Він поїхав за розподілом з ким хотів, а Тая народила дівчинку.

Дочку виховували все – бабусі, дідусі, сестра і Тая. Вона зуміла закінчити інститут, знайти хорошу роботу. Час минав, непомітно дочка виросла, вже школа позаду, випускний, вже й інститут за плечима. Заміж Тая не вийшла, незважаючи на купу шанувальників. Враення від першого кохання заважали їй довгі роки.

І ось вже проблиски сивини у волоссі, хоча Тая ще молода красива жінка. Дочка стала самостійною, вдома не буває місяцями. Від самотності хотілося скиглити, тому на вихідні Тая їхала в село до стареньких батьків. Поруч з їхнім будинком довгий час був порожній сусідський будиночок. Господарів не стало, діти все не могли його продати.

В один із приїздів Тая побачила у дворі молодого чоловіка. Мама сказала, що він купив будиночок не так давно. Розлучився з дружиною, ніде було жити. Іноді заходить щось попросити, буває і допоможе чим фізично.

Тая в городі копала картоплю, коли почула за спиною голос: – Добридень! Давайте я вам допоможу. Негоже жінці перепрацьовувати, тим більше такій симпатичній.

– Здрастуйте, та мені не важко, я сама якось справляюся, – посміхнулася Тая.

– Так я грошей не прошу, мені щось потрібно робити, нудно вдома сидіти, постійно роботу шукаю.

Незабаром картопля була викопана, на вулиці мати організувала стіл. Диміла картопля, засмажена салом і цибулею, пахли малосольні огірки, лежав оселедець.

– Тая, дитинко, а ну-ка спустися в підвал, набери молоденького винця, – дала банку мати.

Так вони познайомилися, чоловік виявився з почуттям гумору, був молодший Таї на вісім років. З цього дня не встигала вона зайти в будинок по приїзду, як він був тут як тут. Ходили разом в ліс по гриби і ягоди, сиділи біля вогнища, він готував їй глінтвейн. Так між ними виникло почуття, Тая сама не помітила, як одного разу залишилася у нього.

Ювілей батька вирішили відсвяткувати з розмахом, накрили шатро, запросили мало не все село. Приїхала донька Таї привітати свого дідуся. Вона нічого не знала про роман своєї мами. Побачила чоловіка, який клопотав біля столу, допомагав матері і бабусі, закохалася з першого погляду.

– Мамо, що за красень, звідки він тут завалявся? – запитала вона. Тая знизала плечима. Вона ловила погляди дочки весь вечір. Бачила, як та намагалася нав’язливо спілкуватися з її залицяльником. Стало недобре, дочка суперниця – все що завгодно, тільки не це. Чоловік постійно кидав на Таю погляд і знизував плечима, показуючи очима на її дочку. Він зрозумів, що йому потрібно піти. Гості розійшлися, все прибрано, батьки пішли відпочивати.

– Піду, пройдуся, – сказала дочка.

– Мені з тобою може піти? – запитала Тая

– Та ні, мамо, ти втомилася за день, йди, відпочивай, – поцілувала вона матір і пішла.

Тая вийшла в темряву майже слідом і побачила, як промайнув силует дочки в чужому дворі. Через кілька годин рипнули двері, Тая прикинулася, що спить. Дочка залізла до неї під ковдру, притиснулася своїм гарячим тілом, обняла і заснула. По обличчю Таї текли сльози, вона зрозуміла, що доля в черговий раз відвертається від неї.

– Як погуляла вчора? – запитала вона вранці дочку.

– Я закохалася, мамо! – потягнулася дочка і схопилася з ліжка, – закохалася з першого погляду. Який чоловік! Мрія!

– У вас щось було?

– Ах, якби! Базікали весь вечір!

– Не застарий для тебе?

– Що ти мама, навпаки! Мені подобаються чоловіки старшого віку! З тих пір дочка зачастила в село, стала проявляти особливу турботу про бабусю з дідусем. Знаходила привід попросити сусіда про послугу. У Таї не було можливості з ним навіть поговорити, та й уникала вона його. А одного разу дочка захворіла і не змогла поїхати, Тая вирушила в село сама. Він чекав її з нетерпінням, ввечері покликав прогулятися. Тая сказала, що погано себе почуває.

– Чому ти стала така холодна до мене, щось трапилося? – запитав він.

– Нічого не сталося, побалувалися і вистачить, – відповіла вона

– Так для тебе все було пустощами? – розлютився він.

– Ми дорослі люди, захопилися, буває, відповіла Тая

– Я не захопився, я люблю тебе! – схопив він Таю в оберемок, але вона вперлася руками в його груди: – Тихіше, тихіше, тихіше …, що за вольності. Іди додому, втомилася я, спати хочу.

– Я тобі не вірю, відчуваю, що щось сталося, не бреши мені.

– Хочеш правду? У тебе закохалася моя дочка і я не можу стояти у неї на шляху. Зверни на неї увагу, вона красива, молода дівчинка. Ти її полюбиш, то обов’язково …

– Ось воно що…! Але мені не потрібна твоя дочка, мені потрібна ти!

– Забудь про мене! – сказала Тая і пішла в будинок. Вранці наступного дня вона поїхала. Почалися тяжкі дні депресій, нервові зриви. Дочка одужала і стала, як раніше, їздити в село. Незабаром вона сказала, що свого домоглася, все у них добре, можливо, вона вийде скоро заміж. Тая взяла відпустку і поїхала до моря. Ніщо не рятувало її від самотності і думок про нього. Це пізнє кохання зводила її з розуму.

Відбулося весілля, чоловік переїхав до них у квартиру, на вихідні вони їхали в село. Ця мука більше тривати не могла. Бачитися з ним кожен день нестерпно. Тая переїхала до батьків у село, сказала, що не хоче заважати молодим. Домовилася з односельцем, який їздив на машині на роботу, він по дорозі її підхоплював туди і назад. Батьки були раді, стало веселіше жити разом.

Коли приїжджала дочка з чоловіком, Тая намагалася усамітнитися або знайти причину виїхати в місто. Одного разу, коли всі займалися на вулиці справами, Тая прасувала. Він зайшов в будинок і підійшов до Таї. – Не можу більше, поки ти була вдома, було легше, а зараз я на межі зриву. Я зробив велику дурницю, що одружився на твоїй дочці, мені стало її шкода, думав, звикну, ти будеш поруч завжди.

– Не будеш гнобити мою дівчинку, прошу тебе, вона не перенесе, якщо ти її кинеш, – просила Тая

– Чорт забирай, та люблю я тебе! Тебе одну любив і люблю! Господи, та зрозумій ти це нарешті!

– Що тут відбувається? – почула Тая голос дочки.

– Та нічого, посварилися трохи, пусте.

– Мамо, я все чула! Що це було? Тая мовчала, сльози зрадницьки капали з очей.

– Я люблю твою матір! Що тут незрозумілого? Я любив її ще до того, як ти сюди приїхала, у нас все було добре, поки не з’явилася ти. Ти дуже гарна, мила, чудова дружина. Я думав, що звикну, полюблю згодом. Мама твоя відмовилася від мене заради тебе. Ми всі зробили велику дурницю, мої дорогі жінки.

Дочка стояла в заціпенінні якийсь час, дивилася на матір, обличчя якої виражало нестерпне страждання.

– До речі, я дано хотіла сказати, що теж зробила дурість, поквапившись з весіллям, думала, що полюбила, а насправді просто закохалася. А потім все пройшло. Я так рада, що зараз все вирішилося і мені не треба брехати і вивертатися. Ми абсолютно різні люди, так що я з задоволенням анулюю цей шлюб, – посміхнулася дочка. Вона стала збирати речі.

– Не проводжайте, доберуся сама і мене буде кому зустріти, – підморгнула вона здивованим Таї і чоловікові. Ніхто не знав, як дівчина ридала, кинувшись в зарості трави над дорогою. Їй здавалося, що вона більше нікого так полюбити не зможе. Але молодість є молодість. Буквально через пару місяців вона поринула в новий роман, який закрутив їй голову і вона була щаслива, що цей непотрібний нікому шлюб розпався.

Тільки коли дочка вийшла в черговий раз заміж і Тая побачила, що вона щаслива, знявся з душі камінь. Сьогодні в селі протікає їх безтурботне щасливе життя. Часто приїжджає дочка з внучкою, тоді будинок оживає, в ньому багато сміху і шуму. Тая старіє красиво, намагається виглядати під стать молодому чоловікові, для якого краще неї немає нікого на світі.

Фото ілюстративне з вільних джерел

You cannot copy content of this page