fbpx
Життя

Методика “Роздача боргів”: нею має володіти кожна жінка

Винна всім! Крім себе.

Як живе типова жінка? Тільки не треба про міфічних, як білий єдиноріг, щасливих, успішних, що живуть «онли в кайф». Таких одиниці.

Картина для більшості приблизно наступна:

Шоста ранку. Будильник. Загальний підйом, сніданок, збір дітей і чоловіка в школу, садочок, на роботу. Заодно погладити саме ту сорочку, яку він сьогодні, по зовсім незрозумілих причин вибрав з двох десятків майже таких же. Схопити сумку, телефон, ключі. Не забути сміття винести по дорозі, дочку відвезти в дитячий сад. А тепер можна розслабитися і на роботу.

Обідня перерва. Віддати в ремонт черевики чоловіка, збігати на пошту за рекомендованим листом і оплатити комуналку. Хот-дог з’їсти на бігу.

Усе. Праця завершена. Тепер дочку забрати з садка, речі з хімчистки, супермаркет дорогою. Терміново додому, готувати вечерю. Насолодитися видовищем, коли щасливо жують всі домочадці. З’їсти на автоматі свою порцію, заливши попередньо майонезом. Посуд. Прибирання. Старший розлив пляшку з шампунем (перевірити у нього уроки) – прибирання номер два. Знову прасування. У дитячому садку завтра ранок. До нього ще встигнути довести до розуму костюм зайчика. В процесі перекинутися парою слів з чоловіком. Що ще? А вже одинадцята година. А завтра о шостій ранку – будильник.

Вона – мати сімейства. Вона навіть не пам’ятає, що і коли закидала в рот. Механічно зжовує все, що попалося під руку. І часто прокидається після цілого дня біганини в стані голодного вовка. У цей момент в шлунок летить все, що недостатньо міцно прибите. Думаєте, фантастична картина? Так так живе купа жінок. Тому не треба дивуватися, що з досягненням певної вікової позначки наші дами виглядають якось не дуже, на обкладинку чоловічого журналу не знімеш. Справа не в ліні і генетиці, а в банальній нестачі часу.

Коли останній раз купувала собі крем? Точніше, коли купувала, згадати можна. Тоді і маску для обличчя в корзину кинула, а ось коли могла спокійно цю масочку накласти? В інструкції написано лежати сорок хвилин. Ха. Маркетолог був мужиком. Дівчата на роботі поглядають. Ти вагітна? Чому поправилася. Може, тобі на процедури сходити?

Питання не в грошах, у багатьох на це немає часу немає. Кожен день, як кінь. Чоловіку догоджай, дітей підніми. Вони – квіти життя – і стакан води потім піднесуть. А от чи захочеться пити. І всім навколо ти повинна. Кому що. Всі вимагають і по-крупному і по дрібниці. Повинна всім! Крім себе.

І це реально дуже сумне видовище. Таке відчуття, що з роками дами втрачають не тільки підтягнутість форм, скільки вміння радіти життю.

Вправа «Роздача боргів»

На цій вправі я зависла, намагаючись усвідомити, як мені на ці самі питання відповісти. Що значить, коли я взяла цей борг. І коли я його віддам? На двадцять першій хвилині я взяла ручку і почала писати. Через два дні на мене визвірилися дві подружки-прилипали. Я відмовила їм в своєму часі і нервах, і ні, я не повинна нікого вислуховувати. І не повинна нікому допомагати, тому що «ми ж друзі!». На третій день я дізналася про себе ще більше нового та образливого. Тому що «роздавала борги». Раджу зробити те ж саме. Виглядати це повинно ось так:

Розкреслите таблицю: ЩО я повинна. КОМУ я це повинна. КОЛИ я взяла на себе цей борг. КОЛИ я його віддам.

Будьте чесні з собою. Нехай навіть деякі відповіді здадуться вам просто смішними або абсурдними. Це важливо!

Автор – Соня Гудим

You cannot copy content of this page