fbpx

Мова має значення: Катерина Бужинська відмовилася від участі у благодійному концерті де мали лунати російські пісні

Катерина Бужинська мала взяти участь у благодійному концерті у Болгарії, щоб зібрати кошти на допомогу українським дітям, які постраждали від війни. Але, коли співачка дізналася, що на концерті деякі артисти будуть співати російською, вона відмовилась виступати на заході, де буде лунати мова окупантів.

В Instagram артистка опублікувала допис, у якому розповіла про цю ситуацію і свою позицію.

“Не говоріть зі мною російською, хлопці. Той, хто позбавив життя мою доньку, теж нею говорив”, – сказала літня жіночка в Бучі. Про це свідчать волонтери, які їздили до неї з допомогою.

Ось чому мова має значення.

Я в Болгарії довгий час. І перше, що я зробила, я вивчила болгарську мову. Мені дуже хотілось більше розуміти народ, з яким я зараз живу і донести правду про те, що зараз відбувається в Україні. Я співаю українською, болгарською мовами.

І мене дивує, що за 30 років деякі болгари не розрізняють українців від росіян. В Болгарії цим “руснаци” називають усіх, хто з Пострадянських країн. І настав час покласти цьому край”, – написала Катерина.

Зірка зазначила, що зараз у тренді говорити про Україну, але вона просить поважати нашу країну, а не просто піаритися на ній.

Бужинська попросила організаторів виправити ситуацію і прибрати з концертної програми російськомовні пісні. Але ні організатори, ні сам болгарський співак Васко Младенов, який виконує російські композиції, не відреагували. Тож Катерина та інші учасники – Тетяна Доканіна, Тетяна Гуцал, Оксана Терещенко, Світлана Мирвода, Ксанті і танцювальні колективи з України – відмовилися від участі у цьому концерті.

You cannot copy content of this page