fbpx

Моя бабуся використовує звичайну сироватку, тому в неї завжди неймовірний врожай помідорів та огірків

Молочна сироватка — корисне добриво для багатьох городніх культур. Найчастіше її використовують для підживлення огірків і помідорів. Ефективний як магазинний, так і самостійно приготований продукт з кефіру або кислого молока.

Сироватку можна використовувати на відкритих грядках, у теплицях і парниках. Продукт підходить для обробки молодих і дорослих рослин.

Як приготувати робочий розчин продукт не використовується для обробки в чистому вигляді. Для обробки кореневої продукт розводять з водою в співвідношенні 1:10. Важлива умова — температура води повинна бути кімнатної. Розчином поливають рослину під корінь і ділянка на відстані 50 см від нього.

Для обприскування кущів концентрацію сироватки збільшують, з її розводять водою у співвідношенні 1:3. Для кращої адгезії розчину в нього додають натерте або подрібнене господарське мило.

Готовий розчин можна зберігати не більше 2 діб, інакше забродившая рідина зашкодить розсаді.

Як правельно обробити сироваткою огірки і помідори

Коли і як поливати? Огірки починають підгодовувати через 10 днів після висадки на грядку. Кореневі і позакореневі обробки чергують через 1-2 тижні.

Кореневу обробку томатів починають через тиждень після висаджування на постійне місце. Процедуру повторюють кожні 7 днів.

Читайте також: Щоб восени зібрати часник з великими головками, у червні його потрібно полити цим диво-розчином

Для поливу одного куща огірків і помідорів достатньо 1 л розчину. Після підгодівлі обов’язково полийте рослину чистою водою, щоб змити розчин з листя.

Стебла і листя обприскують 1 раз в 10 днів, для сильних рослин кількість процедур зменшують до 1 разу на місяць. Молоду розсаду можна обробляти розчином сироватки щотижня.

Остання підживлення рослин сироваткою проводиться за кілька тижнів до збору врожаю. Процедура зміцнює зав’язі.

You cannot copy content of this page