Моя сестра виходила заміж. Фальшиві посмішки родичів з обох сторін і миття кісток без жодних проблем прямо за столом. Новоспечена свекруха віртуозно зібрала подарунки, ніби їх ніколи і не було. Як нажерлися одні й ховали пляшки і їжу інші. Ось це свято так свято!

– Чому ти не хочеш відсвяткувати весілля? Запитала мене мама за місяць до одруження кілька років тому. – Будь ласка, заради мене! Ми з татом нашкребемо, самі оплатимо. Покличемо обов’язково тітку Іру з дядьком Михайлом, він все ж твій хресний. І взагалі, це традиція!

Тут я згадала, як моя сестра виходила заміж. Фальшиві посмішки родичів з обох сторін і миття кісток без жодних проблем прямо за столом. Новоспечена свекруха віртуозно зібрала подарунки, ніби їх ніколи і не було. Як нажерлися одні й ховали пляшки і їжу інші. Ось це свято так свято!

Я ніколи не мріяла про шикарне весілля. Я взагалі про нього не мріяла. Коли вирішили одружитися, в думках не було навіть купувати весільну сукню, вбиратися і влаштовувати застілля. Хотілося тихо розписатися і так само тихо відзначити. Але у мами пунктик на цю тему – родичі завжди і скрізь повинні підтримувати родинні стосунки і збиратися на свята.

І неважливо, що вдома ремонт не один рік і грошей на нього не вистачає і не залишається, плювати, що дядько Михайло зловживає і йому важливий тільки повний стакан, все неважливо – оніжродственнікі! Будь-яке сімейне застілля зводилося до того, що одні погано накрили, інші мало з собою принесли. Хтось перепив і йому зовсім не соромно, а хто не пив – згорає від сорому.

Мама дуже засмутилася через мою відмову, але все-таки нав’язала мені покупку весільної сукні, фати і зачіску в перукаря. У РАЦСі ми розписалися, запросивши батьків, сестер і братів. Розпили пляшку шампанського з ними, сфотографувалися і розійшлися. Ми відзначили тихо в ресторанчику без гучностей, чужої брехні і фальші, залишилися дуже задоволені.

Дядя Міша з тіткою Ірою, нарешті, відвалилися від нас, не влаштувала їх частина спадщини, маму практично прокляли. Але через роки, вона досі шкодує, що більше не будуть зігнані вони разом.

Скажіть навіщо потрібні сімейні свята? Я розумію, що є дійсно близькі люди. На жаль, у багатьох ситуація подібна до моєї, але особисто я не готова йти на поводу у таких традицій навіть заради старшого покоління.

Фото ілюстративне з вільних джерел