fbpx
Культура

Михайлів день або Собор Архистратига Михаїла 21 листопада: що потрібно зробити в цей день

Народне свято Михайлів день пов’язане з церковною подією, і його відзначають у листопаді щороку. Цього дня дотримуються як церковних, так і народних традицій, а також згадують про важливі прикмети.

Михайлів день у церковному календарі називається Собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних. Його відзначають щорічно, і 21 листопада. Цього дня у народі відзначали завершення збирання врожаю та готувалися до зими, а також молилися Небесам для здобуття благополуччя на весь холодний період.

Традиції святкового дня

За народною традицією Михайлів день святкували цілими селами, ходили один до одного в гості, приносячи частування на спільний стіл. Вважається, що це свято потрібно провести весело та пригощатися ситно, щоб зима пройшла в достатку та теплі.

У церковній традиції на Михайлів день прийнято відвідувати урочисте богослужіння та молитися Небесам, просячи у них заступництва та підтримки.

У день свята не прийнято сумувати та залишатися на самоті. Народна мудрість говорить, що хтось у Михайлів день буде злитися, лаятись і в будинку замикатися, тому й щастя не бачити, грошей не рахувати.

Святого Михаїла вважають захисником від будь-якого зла, і в день свята моляться, щоби захиститися від нечистих сил. У народі в цей день очищають будинки від негативу молитвами та травами, а до свята обов’язково прибирають, щоб зустріти світлий день у чистоті та затишку.

Ще одна традиція свідчить, що 21 листопада та господиня горе пізнає, яка їжу не готує та гостей не вітає. На Михайлів день обов’язково готували ласощі та частування, щоб ні домочадці, ні випадкові гості голодними не ходили.

У день свята почитають худобу, доглядають її і дають додаткові частування, щоб худоба не хворіла і навесні принесла потомство. Господарські двори захищали оберегами, а також залишали ласощі дворовому, щоб той не пускав до тварин нечисті сили та берег їх від хвороб.

Прикмети на Михайлів день

Іній у цей день вказує на снігову зиму та багатий урожай у новому році.
Туман у день свята обіцяє швидку відлигу та м’яку зиму без сильних морозів.

За прикметою в цей день у гості ходять із подарунками, щоб привабити удачу, а також вітають гостей, щоб будинок був повною чашею.

Вважається, якщо на Михайлів день вдарять морози, то відлига прийде на Миколу (19 грудня).

21 листопада ясна погода – зима буде морозною.

You cannot copy content of this page