fbpx

Михайлів день відзначається 21 листопада 2022. Бажаємо світлої надії і щастя

У Михайлів день ми від душі бажаємо, щоб кожен день в Вашому домі був ситий обід.

У народі його також називають Михайлівські відлиги, через настання тепла і появи бруду на дорогах. Віруючі православної церкви цього дня святкують Собор Архістратига Божого Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних.

Михаїл вважається найголовнішим серед Ангелів і Архангелів, створених Господом Богом, а Собор – їхнє з’єднання в єдине ціле.

Дату святкування події  було обрано у IV столітті на Соборі у місті Лаодикії. Листопад – це 9-й місяць із 12 (числення раніше починалося з березня). Ця цифра дорівнює кількості ангельських чинів. Число 8 – це день, коли повинні зібратися всі Небесні Сили на Страшний суд.

Традиційно у Михайлів день завершуються всі сільськогосподарські роботи, і це відзначається танцями та співом. Всі стараються до цього дня привести до ладу свою земельну ділянку. І вже підраховують, скільки і чого зібрано, все залежить від регіону.

Також на Михайла збиралася сім’я за вечерею і складали план на наступний рік, які культури саджатимуть, що сіятимуть і підраховували видатки, які потрібно буде на наступний рік.

Народні прикмети 21 листопада:

Якщо у Михайлів день іде мокрий сніг, то весна буде дощовою.

Якщо світанок настає раніше – бути скоро сильним морозам.

Якщо ранком з’явився іній, то зима буде сніжною.

Якщо вранці стелиться туман – чекай на відлигу.

Якщо день видався ясним, то незабаром прийдуть міцні тріскучі морози.

Якщо на деревах залишилося мало шишок, а на дубі багато жолудів, то зима буде м’якою теплою.

You cannot copy content of this page