Минулого року спробувала кілька бабусиних порад, як зберегти часник до весни. І він не висох, не проріс і не запліснявів. Ось способи зберігання, які працюють

Виростити і зібрати овочі зі свого городу — пів справи, потрібно ще правильно закласти їх на зимове зберігання. Пропонуємо вам 5 способів зберігання часнику у квартирі, які дозволять зберегти урожай свіжим і смачним до настання весни.

Часник — надзвичайно корисний продукт. Він не тільки може перетворити смак навіть дуже прісної страви, але і активно використовується для лікування і профілактики різних недуг. Саме тому до вибору та організації місця зберігання цієї пряної рослини потрібно підходити з особливою ретельністю. Джерело

Краще зберігається часник, який був добре просушений. Водночас дрібні головки псуються швидше, тому використовувати їх для приготування їжі потрібно в першу чергу.

Безумовно, найкраще для зберігання часнику підходить сухий і добре провітрюваний льох, температура повітря в якому близька до 0°C. Однак, його відсутність — ще не привід змиритися з тим, що частина врожаю в процесі зберігання буде зіпсована. Адже є чимало способів, які навіть в умовах міської квартири дозволять зберегти врожай до весни. Ми підібрали найбільш прості та ефективні з них.

Отже, як зберігати часник у домашніх умовах.

В косах

З часнику, як і з цибулі, можна плести косу (вінок). Головне — після збору і сушки не обрізати у рослин стебла, інакше з мріями про гарні грони часнику, розвішані на кухні, доведеться попрощатися.

Спочатку очистіть просушений часник від листя, залишивши тільки головки і стебла. Потім заплетіть міцну косу. Щоб часникова конструкція вийшла міцною, під час плетіння використовуйте міцну мотузку або шпагат.

Коли коса буде сформована, зробіть на кінці мотузки петлю і підвісьте за неї гроно часнику в сухому, добре провітрюваному приміщенні.

В скляних банках

Якщо ви прихильник мінімалізму, і зв’язки часнику ніяк не вписуються в інтер’єр вашої кухні, можете використовувати для зберігання пряної рослини звичайні банки.

Просто укладіть висушені головки часнику в скляну тару, ретельно пересипавши їх борошном або сіллю (шар сипкого продукту зверху має становити не менше 2 см). Потім щільно закрийте банку пластмасовою кришкою і сховайте у кухонну шафку або поставте на полицю.

Читайте також: Помідори можна зберігати свіжими аж до зими. Якщо дотримуватися цих порад, можна новорічний стіл прикрасити власним врожаєм свіжих помідорів

З попереднім парафінуванням

При зберіганні в косах або скляних банках часник з часом може висохнути. Єдиний спосіб уникнути випаровування вологи з поверхні головок — їх попереднє парафінування.

Зніміть з просушеного часнику верхню луску, вкоротіть стебло до 2-3 см, обріжте коріння. Потім покладіть кожну головку на 1-2 секунди в розтоплений на водяній бані парафін. Коли головки висохнуь, складіть їх в сіточку і підвісьте в темному, добре провітрюваному місці. Зберігати часник можна і в капронових панчохах.