На Тернопільщині побудували точну копію Хатини, де жила Діва Марія

На християнське свято Успіння Пресвятої Богородиці, до Зарваниці прибули десятки тисяч прочан зі всієї України на щорічну прощу. Дехто йшов пішки по чотири – п’ять днів.

Цьогоріч щорічна проща була особливою тим, що тут Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій (Семенюк) освятив храм – копію Хатини Матері Божої, будівництво якої тривало декілька років, повідомили PRESS-ЦЕНТР у прес-службі Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

У святині навіть є частина каменя зі справжнього житла Богородиці, де вона проживала та навіть одержала благу звістку від архангела Гавриїла про народження Спасителя.

Ще у 1294 році християнська імператорська родина Анжелос, аби вберегти від знищення будинок, у якому жила Пречиста Діва в Назареті, розібрала його й перевезла до італійського містечка Лорето. Тут хатину відновили, а згодом над нею звели базиліку Святого Будинку. У пам’ять про цю святиню такі ж будинки звели у Чехії, Польщі, Німеччині. Тепер є він і в Україні.

Читайте також: Сильно. Пост матері про метод виховання

В Зарваниці копію цієї хатини почали будувати у 2012 році. Архітектором є тернополянин Михайло Нетриб’як, який збудував вже не одну церкву. У тернопільській Хатині Матері Божої зберігається камінь з Назарету та два камінці, освячені в храмі Лорето.