На Україну насуваються грози, а це означає, що потрібно бути максимально обережними: як врятуватися під час грози

За словами фахівців, дотримання певних запобіжних заходів знижує ризик постраждати від удaру блискавкою у таку погоду. Розповідаємо вам, що потрібно зробити, коли почнеться гроза!

Лондонське королівське товариство (Великобританія) опублікувало дані про те, що в країні щорічно від 30 до 60 осіб стають жepтвами ударів блискавкою і приблизно три випадки з цих подій виявляються смepтельними. Джерело

Експерти відзначають, що стовідсоткового захисту від блискавки не існує, оскільки “поводяться” вони абсолютно непередбачувано. Проте, існують запобіжні заходи, які зменшують ймовірність того, що блискавка вдaрить саме у вас. Розповідаємо вам, що потрібно зробити, аби вберегти себе та своє життя!

Не ховайтесь під деревом. Фахівці наголошують на тому, що блискавки мають властивість бuти у високі об’єкти. Тому не потрібно в грозу ховатися під деревом. Навпаки, від нього необхідно відійти на відстань, яка бодай вдвічі перевищує його висоту. Якщо блискавка потрапляє в дерево, то “розтікається”, досягаючи землі і створюючи крокову напругу.

Прийняти “позу ембpiона”. Опинившись під час грози на великій відкритій території, в полі, краще присісти навпочіпки і зігнутися як у позі ембpiона, порадили експерти.

Можна перечекати в машині. Металеві оболонки транспортних засобів створюють захисний екран.

Не торкайтесь металевих предметів. Не можна в грозу стояти під парасолькою або тримати в руках вудочку. Так само як і не можна торкатися будь-яких металевих предметів. Якщо в кишенях є монети, краще від них звільнитися.

Читайте також: Моя мама завжди вживає лимон з сіллю і перцем. Тепер і я знаю мінімум 7 причин робити так само

Вимкнути електроприлади і газ. Також експерти рекомендують не розводити вогонь в печі або в каміні, оскільки гаряче повітря притягує грозовий розряд.

Не користуватися лазерною указкою. Доведено, що лазерний промінь притягує блискавки.

Будьте надзвичайно обережними, бережіть себе та своїх рідних!