На зарплату санітарки в бабусі завжди то червона риба на столі, то ікра, то бельгійський шоколад, то нарізки. Але постійно плачеться, що грошей не вистачає на комуналку

У Маши й Віктора дві донечки підростають, старшій 6, наступного року до першого класу піде, а молодшій усього два виповнилося. Тож, Маша у довгій декретній відпустці. Живуть усі дружно у докімнатній квартирі, яка дісталася їй від бабусі у спадок. У її батьків така ж двушка, не хороми, але цілком вистачає місця. Вони допомагають молодій сім’ї по можливості – то грошей підкинуть, то онучок доглядають.

Проблема звалилася на голову у вигляді свекрухи – Ольги Василівни. Живе вона у трикімнатній квартирі сама, пенсія і зарплата санітарки районної лікарні – весь її дохід. За опалення доводиться платити чимало та і решта комуналки тягне на пристойну суму.

Працювала раніше медсестрою, вийшла на пенсію за вислугою, потім вирішила повернутися на роботу, але взяли тільки санітаркою. Коли чоловіка нестало, Ольга Василівна почала заїдати тугу і стрес. Раз у раз купує собі недешеву і смачну їжу.

– Нічого поганого в цьому немає, – говорить Маша, – ми тільки раді, що Вітіна мама знайшла віддушину. Дивиться серіали, смачно їсть. Але при цьому вона постійно скаржиться, як дорого оплачувати квартиру, як мало залишається грошей. Онукам не особливо щось купує. А ми нічого і не просимо. Зате в бабусі завжди то червона риба на столі, то ікра, то бельгійський шоколад, то нарізки дорогих ковбас … Можна і стримати апетити.

Віктор не раз пропонував мамі продати її трикімнатку квартиру і купити собі однушку або двушку, а залишок грошей покласти на депозит. Або нехай квартирантів в одну з кімнат візьме, так роблять подруги-пенсіонерки Ольги Василівни. Але та не погоджується, говорить «мій дім – моя фортеця».

І от якось завітала Ольга Василівна в гості зовсім у невідповідний момент. Дівчатка температурили, Маша бігала від однієї до іншої з ліками і термометром.

– Свекруха як зазвичай завеласвою пісню про брак грошей, – згадує про скандал Маша, – у нас і у самих в гаманці порожньо. Кредит за машину заплатили, комуналку заплатили, за дитячий садок заплатили, Новий рік тільки відсвяткували. А тут свекруха каже, що їй не вистачає на комуналку, вже три місяці не платила, в гаманці кілька сотень, а до пенсії і зарплати ще далеко. Я не стрималася і висловила їй все!

У нас двоє дітей хворіють, ліки не задарма роздають, та й взагалі ми сім’я з двома дітьми, живемо на одну зарплату Віктора і на мізерні дикретні. І вона могла б поменше їсти всякої дорогої нісенітниці!

Ольга Василівна назвала Машу невдячною, пішла, грюкнувши дверима, поскаржилася синові. Віктор уже тиждень на ножах з дружиною за те, що образила його матінку. Заплатив за її комуналку з кредитної картки. Маша ридає від образи і безсилля.

Фото ілюстративне – TviySvit