fbpx

Найпоширеніші помилки в приготуванні яєчні, які роблять усі

Здавалося б, що складного в приготуванні яєць? Купила, зварила або підсмажила. Однак багато кулінарів роблять прикрі помилки, отримуючи в результаті несмачну, а то й зіпсовану страву.

Приготувати цей продукт можна кількома способами: всілякі яєчні запіканки, омлети, зварені круто яйця. І у кожного з них є свої хитрощі приготування. Ми розповімо тобі про найбільш часті помилки в процесі приготування яєць.

Чавунна сковорода

Смажити яйця на чавунній сковорідці – найчастіша помилка хазяєчок. Всі шеф-кухарі радять не брати це кухонне пристосування, інакше третина яєчні залишиться приклеєною до дна посуду. Щоб такого не відбувалося, потрібно наливати багато олії, а це псує смак страви, та й не дуже корисно.

Краще готувати яєчню на сковорідці з антипригарним покриттям. Є навіть сковороди для приготування яєчні і омлетів.

Сильний вогонь

Яйця готуються швидко, тому не варто робити це на великому вогні. Інакше твоя яєчня буде сухою і несмачною. Правильним буде розжарити сковороду на середньому вогні, після чого вилити в неї масу. Потім потрібно ще більше зменшити вогонь – готування при доволі низькій температурі дозволяє отримати рівномірно просмажену страву.

Змішування в сковороді

Багато людей спочатку розбивають яйця в сковорідку, а потім перемішують їх лопаткою. Це неправильно. Спочатку потрібно збити яйця в окремому посуді, після чого вилити на сковорідку. В іншому випадку вийде яєчня непривабливою і грудочками. Але щоб на яєчні не утворилася тверда скоринка, потрібно її час від часу перевертати на інший бік.

Додавання оцту

Багато рецептів з приготування яєць пашот вимагають попередньо додати у воду для варіння невелику кількість оцту, щоб прискорити процес приготування. У пораді є частка правди. Але краще додавати оцет безпосередньо в яйця: розбий яйце в чашку, додайте оцет і потім влий його у воду. Так процес варіння дійсно прискориться.

Температура води

Велике значення має температура води. Щоб зварилися яйця пашот, вода не повинна бути киплячою, а просто гарячою. Інакше є ймовірність розриву білка і витікання жовтка. Але при недостатньо гарячій воді жовток може відокремитися від білка.

Щоб зварити яйця круто, їх також не варто класти в киплячу воду. Найчастіше яйця ми беремо з холодильника, а через сильний перепад температур шкаралупа тріскається. Кухарі радять зняти каструлю з вогню після закипання води. І решту 10 хвилин просто потримати продукт в гарячій воді. Її температура досить висока, щоб довести яйця до стану готовності, але в той же час залишити м’яким і пухким жовток.

Додавання солі

Для приготування більшості страв сіль кидають у воду до варіння продуктів. Але у випадку з яйцем пашот це правило не діє. Сіль здатна зруйнувати структуру яєчного білка. Тому солити такі яйця потрібно після приготування, безпосередньо перед подачею на стіл.

Свіжість яєць

Ясна річ, що зіпсовані яйця готувати ніхто не буде. Чим ближче закінчення терміну придатності, тим більш тонкий і менш в’язкий білок. Тому для приготування яєць круто і пашот слід використовувати яйця, яким не більше 3 днів. Смажити можна будь-які.

Знімання пізніше

Ти приготувала яєчню, але вирішила з’їсти її через 5 хвилин. Звичайно ж залишила її на сковорідці, щоб вона не охолола. Це часта і велика помилка. На розпеченій сковороді яєчня буде продовжувати готуватися, а саме підсушуватися. Щоб в результаті з’їсти смачну і теплу яєчню, необхідно перекласти її в тарілку і накрити фольгою.

Ось такі помилки найчастіше роблять в процесі приготування яєць. Щоб радувати себе дійсно смачними стравами, постарайся усунути ці помилки.

Джерело.

You cannot copy content of this page