Найсильніший оберіг, який має бути у кожному домі – четвергова сіль.. Її готують раз у рік, саме в Чистий четвер

Приготувати її можна різними способами:

1. У Чистий четвер сіль крупного помелу насипають на розпечену сковороду, постійно помішуючи, щоб вона рівномірно запеклася і не згоріла. Під час приготування наші предки уважно стежили за сіллю: якщо вона сильно тріщала або чаділа, то в будинку на комусь є поpча, яку важливо зняти.

2. Сіль можна приготувати з використанням хліба і зцідженій квасній гущі. Всі складові в рівних частках поміщають в казанок, який ставиться в піч. У сучасному світі для цього підуть духові шафи. Сіль готова, коли придбає чорний колір. Її дістають і остуджують, а потім дрібно перемелюють.

3. Ще один спосіб – з використанням невеликого тканинного полотна з натурального матеріалу. У нього загортають сіль і поміщають в піч, щоб гарненько прожарити.

До приготування четвергової солі можна приступати в поганому настрої і з поганими помислами, тому починати справу варто з молитви, очищаючи розум від негативу. Готову сіль поміщають в баночки або полотняні мішечки і прибирають в затишне місце.

Як використовувати четвергову сіль

Приготовану сіль відносять до церкви, де під час служби її освячують. Після цього, за повір’ями, вона стає цілющою. Використовують сіль у міру необхідності протягом всього року. Варто кожному приготувати таку сіль, щоб мати під рукою сильний засіб, здатний допомогти в нелегкій ситуації.

Крупиці солі в колишні часи клали немовлятам в колиску, щоб їм не могли наврочити або нашкодити іншим способом.

Дітей, які плакали і хворіли лікували за її допомогою, додаючи сіль в їжу або кладучи маленьку крихту під язик.

Четвергову сіль обов’язково ставили в центр столу, щоб в будинку завжди був достаток.

Подорожуючим в далекі краї щіпку четвергової солі клали в мішечок і приколювали до одягу, щоб шлях був добрим, а дорога додому – швидкою.

Сіль додавали у воду для вмивання, щоб зберегти надовго красу і молодість.

Під час сімейних скандалів жінки клали в ліжко мішечок з сіллю, щоб у родині настав лад.

Для благополуччя сіль розсипали в місцях, де зберігаються продукти. У колишні часи крупиці солі залишали в коморах з зерном.

Сіль розводили в питво для худоби, якщо вона захворіла.

Обереги з використанням солі вішали біля вхідних дверей, щоб ніяке зло не могло проникнути в житло.