fbpx

Народні прикмети 23 вересня: що треба зробити, аби всі навколо були здоровими

Вважається, що в цей час горобина стає солодкою, і її можна збирати

23 вересня вшановується пам’ять святителів Павла і Петра – єпископів Нікейських. Згідно з переказами, жили вони в IX столітті під час правління царя Льва Ісаверяніна. Святий Петро завжди боровся з язичниками, через що загuнув мучeницькoю cмеpтю. Павло проповідував на території Нікеї, про його життя мало відомостей.

Також, 23 вересня свій День Ангела святкують Андрій, Василь, Гаврило, Гліб, Євген, Іван, Костянтин, Микола, Павло, Петро, Семен і Тетяна.

Наші бабусі починали готувати ягоди горобини про запас, варили з них цілющі узвари, говорили, що саме в цей день горобина стає найсмачнішою.. З горобини готували дуже смачний квас. Говорили, що саме до 23 вересня горобина стає найсмачнішою, а тому вирушали на її збори. Це й не дивно, оскільки нічні заморозки якраз і сприяли тому, щоб горобина набувала так званий “зацукрований” смак. З горобини готували спеціальні лікувальні настої, оскільки знали, що ця ягода володіє протuзапальними властивостями.

Існував цікавий спосіб боротьби з безсонням: брали гілку горобину і окреслювали нею навколо себе коло. Оскільки здавна горобина вважалася засобом, який допомагає виганяти злuх духів, то також розвішували її грона не тільки над будинками, але також біля городів і полів. Для приготування наливок і настоїв ягоди ретельно перебирали, засипали в бутлі, заливали горілкою і відправляли в темне місце на 2-3 місяці. Після цього належало струшувати кожні 3-4 дні.

Читайте також: 23 вересня – день “осінніх” Петра і Павла, коли не обійтися без горобини. Прикмети

На честь осіннього рівнодення влаштовували свято, гуляння, у селах накривали столи, головною стравою на яких були пироги з найрізноманітнішими осінніми начинками — капустою, брусницею, грибами.

Прикмети 23 вересня:

Два Петра-Павла — великий та малий, літній та осінній.

– З Петрова дня літнього їж суницю, а з осіннього — горобину.

– Вітер північно-західний – зима буде люта, а південно-східний – тепла.

– Якщо багато горобини – осінь заплаче дощами, а зима морозами.

You cannot copy content of this page