fbpx

Навіть худобі таке не дають: прочитайте і ви точно не їстимете локшину швидкого приготування

Навряд чи знайдеться людина, яка хоча б раз в житті не пробувала локшину швидкого приготування. Одні, задовольнивши цікавість, більше ніколи і не купують «цю гидоту», інші змушені періодично харчуватися через її дешевизну, а треті роблять це регулярно і не заморочуються роздумами на тему свого здоров’я. Так ось, скажемо вам, дарма!

Не варто їсти локшину швидкого приготування навіть іноді.

Трішки історії

Придумали смажену локшину, яку досить було залити водою, китайці – у них її продавали як вуличну їжу. Вигляд вона мала звичайних шматочків тіста з рисової муки, які обсмажувалися майже до коричневого стану.

Під час китайсько-японської війни японці зацікавилися такою їжею, що дозволяла швидко і дуже дешево нагодувати багато солдат. Вже після Другої світової війни, коли в Японії була сильна нестача продуктів, бізнесмен на ім’я Андо Момофуки згадав, як його мама годувала велику родину такою саморобною локшиною.

І він збудував перший завод з її виробництва. Ідея сподобалася і корейцям. А щоб ще більше здешевити виробництво, вони ввели багато нововведень – і та хвиляста локшина, що продається у нас на прилавках, зовсім не схожа на оригінал ні за виглядом, ні за складом.

А знаєте, чому вона хвиляста? Все просто – так її здається більше! Якби її спресувати в брусок – розмір був би в дві сірникових коробки.

Так з чого і як її роблять

Багато хто чув, що особливо шкідливими є добавки, поміщені в пакетики. В одному – спеції (там ні грама натурального продукту – сіль, глутамат натрію та смакові речовини), а в іншому – олія (вона зроблена з трансжирів і також приправлена хімічними підсилювачами смаку). А мовляв, сама локшина – макарони як макарони.

Але це зовсім не так!

Для неї беруть зерно найнижчого сорту (навіть худобі таке не дають). Помел дуже дрібний – виходить порошок сірого кольору. До речі, на тих заводах, які випускають швидку локшину, в цехах з виготовлення тіста, працюють тільки корейські робітники і тільки в протигазах – настільки шкідливі там пил і повітря, навіть при потужній очисній системі. Не вірте рекламі – ніякого борошна вищого сорту і яєчного порошку немає. А наших працівників не пускають, щоб не бачили, що і як використовується.

До цього сірого борошна додається премікс – біохімічна мінеральна добавка, по суті, подрібнений у порошок комбікорм з різними добавками (амінокислоти, ферменти (ензими), смако-ароматичні добавки, хіміко-терапевтичні препарати).

Третій компонент – емульгатор-загущувач, його додають, щоб тісто було круте.

А щоб надати локшині гарний вид макаронів на яйцях, до складу додають барвник Е-150 або так званий цукровий колер.

А ще, до складу самої локшини вноситься глутамат натрію – підсилювач смаку. Це свого роду нapкотик – для того, хто підсів на їжу з глутаматом, нормальна їжа здається прісною і несмачною. Саме через нього дітям так подобається гризти суху локшину.

Британськими вченими доведено, що після такої порції локшини поліпшується настрій, частішає серцебиття, настає щось типу ейфорії – типові прояви дії легких нapкотиків. А потім хочеться ще і ще. За тим же принципом працюють і фастфуди – там теж глутамат натрію завозиться мішками.

Ось з цього і замішують круте тісто, яке розкачується в великий аркуш. Його пропускають через спеціальну машину, яка робить окремі спіральки, друга машина – ріже на смуги, третя – на порційні шматки.

А далі – брусочки обробляються парою, проходять через сушарку і потім пропускаються через розпечену пальмову олію з додаванням транс-жирів. Їх шкідливість давно доведено – це сильні канцерогени, що провокують paк.

Ось така хімічна бoмба в одному брусочку локшини швидкого приготування. І не треба вірити рекламі ні на копійку – суцільна брехня, щоб продати продукт. А ось заробити гacтрит, виpaзку, кoліт, уpaження пeчiнки, а то і paк – запросто можна. Агpeсивні компоненти просто обволoкyють слизову оболонку шлyнка, poз’їдaючи її. Один з вітчизняних виробників заплатив величезний штраф за не відповідаючу дійсності рекламу і введення покупців в оману.

Читайте також: Продукт-вбuвця: яку нeбезпеку в собі приховує рафінована олія – має знати кожен

Плюс – локшина швидкого приготування – дуже калорійний продукт. Майже 450 Ккал в одній порції. Це як за раз з’їсти цілу упаковку майонезу!

Їжа така дуже швидко засвоюється – буквально вже через 25-30 хвилин знову з’являється відчуття голоду і треба йти заварювати ще одну порцію – це ж так швидко! Ось цей хід виробники вкрали у mcdonald’s – у них гамбургер швидко насичує, але ще людина не встигла далеко відійти від ресторану – вона вже знову хоче їсти.

Загалом, як співається в пісеньці «думайте самі, вирішуйте самі» чи купувати дешеву швидку локшину, а потім дорогі ліки.

Все “супершвидке” не може бути корисним апріорі. Зрозуміло, що це зручно, але куди простіше подбати про своє здоров’я зараз, ніж після витрачати незліченні гроші на лікарні!

Джерело.

You cannot copy content of this page