fbpx
Поради

Навіть якщо ваша орхідея зовсім без листя, не поспішайте її викидати. Цей метод все виправить

Звичним стало бачити кімнатну орхідею Фаленопсис на наших підвіконнях. Але у разі не відповідних умов приміщень, або неправильного догляду часто можна побачити орхідею без листків, хоча при сприятливих умовах рослина цвіте майже весь рік,.

Чому орхідея втрачає листя

Фаленопсис при грамотному догляді має соковиту зелень листя і красиві квіти-метелики, різні за кольором, зовнішнім виглядом, ароматом. Орхідея без листя буває, якщо не створено її рідні тропічні умови: достатнє освітлення, помірна вологість, багато тепла. При не дотриманні потрібних умов орхідея хворіє, марніє «на очах», а може і взагалі загинути. Якщо орхідея втрачає листя, значить:

не дотримана температура навколишнього повітря;

  • занадто рясний, або недостатній полив;
  • проблеми з підгодівлями;
  • у неї пошкоджені корені;
  • для рослини невідповідний грунт.

Найчастіше причиною оголеного стебла є загнивша через надмірну зволоженість коренева система. Можливо, також ви перестаралися з добривами.

Якщо бачите, що Ваша орхідея залишається без листя, значить потрібно терміново вживати заходів з порятунку рослини, іншими словами, необхідно реанімувати орхідею

Орхідея без листя. Що робити?

Спочатку займемося корінням. Потрібно вийняти рослину з горщика і обстежити кореневу систему. Слизькі на дотик, неоднорідні по забарвленню, м’які коріння слід просто зрізати, присипати зрізи активованим вугіллям, підсушити їх, обробити фунгіцидом та антистресовими препаратами Циркон і Епін. Зробивши маніпуляції, можна висаджувати рослину в свіжий грунт.

Читайте також: Спробувала особливий метод поливу, тепер мої орхідеї цвітуть як скаженні (відео)

Тепер слід проаналізувати мікроклімат в приміщенні, де росте наша красуня орхідея. Рослина не має:

  • бути на прямому сонячному випромінюванні;
  • бути в жарких умовах (25 градусів за Цельсієм для орхідеї — це вже стрес);
  • «задихатися» (провітрювання приміщення — обов’язкова умова);
  • відчувати на собі протяги.

You cannot copy content of this page