Не можу більше жити зі своєю свекрухою, продайте мені отpyту. Притча

У стародавньому Китаї, дівчина, яка виходила заміж, жила в будинку свого чоловіка і служила йому і його матері.

Так сталося, що одна дівчина, після весілля була не в змозі виносити постійні докори своєї свекрухи. Вона вирішила позбутися її.

Дівчина пішла до торговця травами, який був другом її батька.

– Я не можу більше жити зі своєю свекрухою. Вона зводить мене з розуму. Не могли б ви мені допомогти? Я добре заплачу.

– Що я можу для тебе зробити? – запитав травник.
– Я хочу, щоб ви продали мені отpyту. Я отрyю свекруху і позбудуся від всіх бід, – відповідала вона.

Читайте також: Про колишнього чоловіка вона згадувала виключно лайливими виразами, часто плакала і навіть в депресію впала

Після довгих роздумів, травник сказав:

– Добре, я допоможу тобі. Але ти повинна розуміти дві речі. По-перше, ти не можеш отpyїти свекруху відразу, тому що люди здогадаються про те, що сталося. Я дам тобі трави, які будуть поступово підточувати  її, і нікому не прийде в голову думка, що її отpyїли. По-друге, щоб остаточно уникнути будь-яких підозр, ти повинна приборкати свій гнів, навчитися поважати її, любити, слухати і бути терплячою. Тоді ніхто не буде підозрювати тебе, коли її не стане.

Дівчина погодилася на все, взяла трави і стала додавати їх в їжу свекрухи. Крім того, вона навчилася контролювати себе, прислухатися до свекрухи і поважати її. Коли та побачила, як змінилася до неї ставлення невістки, вона всім серцем полюбила дівчину. Вона розповідала всім, що її невістка найкраща, така, про яку можна тільки мріяти.

Через півроку, відносини між ними стали близькими, як між кpoвними матір’ю і її донькою. І ось одного разу дівчина прийшла до травнику і почала благати:

– Прошу вас, будь ласка, врятуйте мою свекруху від отpyти, яку я їй давала. Я не хочуаби її не стало. Вона  найпрекрасніша свекруха, і я люблю її.

Травник посміхнувся і відповів:

– Не хвилюйся, я не давав тобі ніякої отpyти. Те, що я тобі дав, це просто спеції. Яд був тільки в твоїй голові, і ти сама від нього позбулася.

Джерело