Про колишнього чоловіка вона згадувала виключно лайливими виразами, часто плакала і навіть в депресію впала

Ну, може людина передумати, змінити свою думку, чи ні ?! Звичайно ж, може! Адже всі ми можемо помилятися, і часто зробити правильний вибір відразу буває складно. Багато хто з нас вибирає саме те, що їм найменше потрібно тільки для того, щоб це зрозуміти. Тому немає ніякого злочину в тому, щоб змінити свою точку зору з якихось питань.

Ось так я відповіла своїй знайомій, коли вона розповіла мені про те, що її чоловік, з яким вони розлучилися два роки тому через молоденьку дівчину, хоче повернутися. Він сам попросив про зустріч, сказавши, що питання життя і смepті, а при зустрічі відразу ж почав каятися, вибачатися, і проситися назад.

Подруга моя була приголомшений і обурена, і навіть не знаю, яке з двох почуттів було сильніше. Розлучилися вони, як це логічно припустити, не дуже добре. У них на момент розлучення вже був спільний , син, до другого класу пішов. Звичайно ж, папаша, захоплений своєю любовню інтрижкою, сина відсунув не те що б на другий, скоріше – на десятий план. За два роки аліменти платив – навіть хліб не щотижня купиш.

Звичайно ж, ображена була жінка не на жарт, їй довелося важко і морально, і матеріально, і фізично. Про колишнього чоловіка вона згадувала виключно лайливими виразами, часто плакала і навіть в депресію впала. Правда, чотири місяці тому познайомилася вона з молодиком, який посприяв тому, щоб старі образи швидше забувалися. Дамочка навіть почала будувати деякі плани, боязко і невпевнено, звичайно, але все-таки – з надією. І тут така різка зміна життєвого курсу.

Читайте також: І не думала, що наше мирне і, як мені здавалося, щасливе життя враз обірветься. Як з’ясувалося, щасливим воно було лише для мене

Кожен з нас має право на помилку. Але тільки один раз!
Я її питаю:

– А чого ти так обурюєшся? Від того, що він колись кинув тебе, або тому, що зараз повернувся?

– Звичайно ж, тому, що кинув!

– Але ж він же повернувся!

– А як же моя самоповага?!

Тут мені довелося її осадити. Звичайно ж, ті, кого кинули, завжди відчувають себе приниженими, і це – головний мотив їх неприязні. Уражена гордість жінки, якою знехтували- це серйозна проблема. Уражена гордість кинутого чоловіка – ще більш серйозна проблема. І тільки через гордість може виникнути питання про те, чи приймати назад «втікача» чи ні. Іншої причини немає, і бути не може.

Чому? Та все дуже просто! Давайте станемо на місце цього «втікача». У нього була сім’я, налагоджена, і напевно, занадто спокійне життя. І тут з ним трапився емоційний струс. Він знову закрутився в любовному торнадо, як багато років тому. Це як ковток свіжого повітря, бадьорить і вселяє радість життя. І в цьому вихорі чоловік дав себе захопити в нові шлюбні узи.

Але минув час, торнадо пройшло, почалася звичайне життя. І тут він зрозумів, що йому в звичайному житті некомфортно з цією людиною. В торнадо було комфортно, а от просто по життю – ні. Комфорт, стабільність і спокій були там, з тією жінкою, з колишньою дружиною. І у нього починається ностальгія.

Зрештою, навіть усвідомлюючи, що грає з вогнем, він робить колишній дружині пропозицію почати все спочатку. Здійснила людина помилку, і визнала її – це величезний подвиг! На це потрібна неабияка сила! Адже  не почав же він шукати собі наступну жінку, а повернувся до колишньої дружини, до сина. Він вирішив зробити роботу над помилками, і це велика рідкість. Тому і жінці свою уражену гордість треба в сторону відсунути, і самій взяти участь в цій роботі над помилками.

Правда, тут є одне «АЛЕ»: такий фокус може спрацювати тільки один раз. Якщо чоловік зробить вдруге те ж саме – женіть його в шию, бо це маніпулятор і паразит.

Так що, кожен з нас має право на помилку. Але тільки один раз!

Валентина Галич

Джерело