fbpx

Не робіть так ніколи: чому ніж не можна залишати на столі

Існує безліч недобрих прикмет, які пов’язані з посудом. Господині споконвіку знали, що забутий на ніч брудний посуд – до біди, тому завжди намагалися такого не допускати і прибирати все по своїх місцях. Одна з таких прикмет пов’язана безпосередньо з ножем, який ніколи не можна залишати на столі.

Наші предки завжди ставилися до свого дому з трепетом: охороняли його від злoї сили та нeчисті, дотримувалися чистоти і порядку, балували будинкового. Якщо в будинку все було прибрано, а всі речі лежали на своїх місцях, це вважалося вірним знаком того, що в оселі прийдуть удача, щастя і достаток. Тому неприбрана річ, особливо ніж, вважалася поганим знаком, який відлякує везіння і притягає біду.

Інше трактування прикмети йде корінням в старовину. У минулому, коли люди жили без ключів і залізних дверей, ніж, забутий на видному місці, міг коштувати людині життя, адже в житло міг зайти недруг зі злими намірами.

У сучасному світі, коли будь-який будинок на ніч закривається, прикмета все одно залишилася актуальною, хоч і здобула трохи інший зміст.

Читайте також: Як правильно поводитись з крижмою, що з нею робити і як зберігати після хрещення?

Кухонний ніж, залишений на столі, може не сподобатися домовому. Захисник будинку може навіть наслати на недбайливого господаря цілу низку проблем і життєвих труднощів.

Існує думка, що забутий на столі або стільниці ніж – на жаль в сім’ї, до прикростей і сварки господарів.

Деякі люди вірять, що ніж на столі – до бід, причому серйозних, пов’язаних зі здоров’ям.

Інше трактування свідчить, що неприбраний кухонний ніж може стати причиною безсоння, а якщо заснути все-таки вийде, то прокинутися можна від кошмару.

Позначки:
facebook