Небезпечні подарунки: чого не можна дарувати в День закоханих 14 лютого

В День святого Валентина, Україну черговий раз огорне романтичний настрій. Так що в запасі у закоханих залишилося ще трохи часу на те, щоб вибрати подарунок для другої половинки. Тож варто дізнатися про значення найпоширеніших презентів, які можуть не тільки скріпити стосунки, але й посварити пару.

– Найромантичніший подарунок на 14 лютого, як хлопцю, так і дівчині, – каблучка, що символізує теплі почуття і натяк на те, що в майбутньому ви хочете пов´язати життя з цією людиною. Запорукою того, що у вас велика симпатія до людини, стануть вибрані в подарунок парфуми. Однак цей презент може зіграти злий жарт, якщо ви не знаєте смаків людини, – пояснює професор кафедри психології ХНУ ім. Каразіна Євген Заїка.

– Безпрограшний варіант – велика м´яка іграшка або подушка у формі серця: вони безмовно разкажуть про симпатії до другої половинки і навіть повідають про таємне бажання мати спільну дитину.

– Пари, у яких досить тривалі стосунки, можуть проявити турботу один до одного і подарувати одяг, але лише в тому випадку, якщо знають розмір і смаки другої половинки. Єдине, з чим неможливо прогадати – шарф, краватка або ремінь: ці універсальні подарунки не тільки підійдуть кожному чоловікові, але й на підсвідомому рівні означають бажання жінки ніколи не розлучатися з коханим і прив´язати його до себе, – запевняє психолог.

Останнім часом все більшої популярності набувають емоційні подарунки: урок верхової їзди, сеанс масажу або покатушки на квадроциклах. Фахівці запевняють, що такі презенти – безпрогришний варіант, адже не доведеться шукати в будинку місце для дрібниці, а приємні емоції після активного відпочинку надовго залишаться в пам´яті. Правда, підбирати подарунок варто виходячи з особистих переваг і темпераменту персони, якій він дарується.

– До прикладу, замкнутій людині ніяково проявляти свої емоції на публіці, тому похід в караоке навряд чи стане для неї приємним подарунком, – говорить психолог.

Читайте також: Весільна фата: кому заборонено її вдягати і навіть торкатися

Небажано дарувати. Наручний годинник, за словами психологів, – не найкращий подарунок в День закоханих. З одного боку, він символізує довголіття і стрімку кар´єру, але цей презент більше підійде начальникові або колезі, а не коханому. А ось рамку для фотографій, шкарпетки і книгу експерти дарувати в цей день взагалі не рекомендують.

– За старими традиціями, рамки викликають асоціацію з трayром, – пояснює Євген Заїка. Так що, презентуючи рамку, на підсвідомому рівні людина програмує стосунки на розрив.