fbpx

Нeймoвірно рoмантична історія появи культової жувальної гумки Love is

Історія Love is почалася ще в 1970-х роках, і до часу, коли ці комікси дійшли до України вони були старше «Санта-Барбари». Історія їх народження воістину романтична і говорить про любов більше, ніж всі наступні п’ять тисяч і малюнків для жувальної гумки.

Все почалося, коли юна дівчина на ім’я Кім покинула рідну Нову Зеландію з типовою метою для молоді часів хіпі – відчути єднання зі світом, об’їхавши його вздовж і поперек. Простіше кажучи, вибратися з крихітного Окленда в місто побільше, де була б робота. Так Кім опинилася в Лос-Анджелесі, йшов 1967 рік і вона закохалася. Її обранцем став Роберто, програміст з Італії.

Вони вчилися катанню на лижах в одному клубі, а після закріплювали пройдений матеріал довгими вечірніми прогулянками. Коли ж молодим не вдавалася перетнутися, вони писали один одному записки, а Кім до всього іншого супроводжувала їх ілюстраціями (ну ви здогадалися якими). Сюжетами, в основному, служили події на лижних спусках; пізніше коло адресатів Кім стало розростатися – її шанувальниками стали друзі і коллеги. До слова, місце її роботи було дуже вдале – рекламне агентство, де вона в свої 26 працювала на ресепшині.

У 1970 році Кім отримала перше замовлення на створення щотижневих коміксів для Los Angeles Times. Випуск ілюстрацій збігся з виходом книги Еріха Сігала «Любовна історія» і однойменного фільму, чиїм гаслом було «Любов – це коли, ти не повинен вибачатися». Кім вступила в полеміку з мейнстрімом, переінакшивши фразу на «Любов – це коли, ти здатний вибачитися» (золоті слова). Загалом, цей вчинок зрезонував в серцях читачів і на Кім посипалися замовлення.

Читайте також: І тут, і зараз звільнившись від брехні, я від усієї душі, з усією щирістю кажу тобі: спасибі за розлучення

Дуже скоро довговолоса блондинка і смаглявий хлопчик Love is … виявилися не тільки на газетних шпальтах, але і на футболках, чашках, сумках, календарях, в окремо виданих коміксах і навіть книгах. Уже тоді продукцію  Love is … можна було знайти в 50-ти країнах світу. До середини 70-х щорічний дохід Кім становив 4-5 мільйонів фунтів стерлінгів.

Тим часом Роберто і Кім, нарешті, зіграли весілля. Їй було 30, а йому 26. Приймаючи пропозицію руки і серця від Роберто, Кім поставила умову: «Роби, що хочеш, але ти не повинен помepти раніше за мене». Знаючи, як ствердна відповідь на це питання була важлива для коханої, яка сама втратила батька в ранньому дитинстві, Роберто погодився. Незабаром у Кім і Робі наpoдилися діти: першим на світ з’явився Стефано, а відразу за ним – Даріо. Пара була щаслива, подорожувала і купувала нерухомість по всьому світу.

Однак в 1975 році Роберто діагностували злоякісну пyхлину. Ще до опepaції і деякий час після Кім і Роберто намагалися зачати третього сина, адже за визнанням художниці, вона завжди хотіла мінімум 4-х дітей. Через рік Роберто помep, і на той час жодна спроба штучного запліднeння не увінчалася успіхом.

На якийсь рік все затихло, і тут сенсація: в липні 1977 року Кім наpoджує третього сина Міло від покійного чоловіка. Ситуація найпікантніша! Преса світу буквально сколихнулася коментарями «за» і «проти» такого вчинку. Відгукнувся навіть Ватикан, назвавши вчинок «таким, що суперечить євангельській моралі». « Ми намагалися зaчати сина шляхом штучного зaпліднення до смepті Роберто. Відразу не вийшло, але вийшло після, що ж тут аморального? », – підсумувала нападки газет Кім.

З тих самих пір Кім Кассано більше не малювала коміксів. Право на їх відтворення було віддано британському карикатуристу Біллу АСПРО (Bill Asprey). Вже під його авторством герої Love is … обзавелися дітьми (хлопчиком і дівчинкою) і постаріли. Новий записи для вкладишів складав він же, а пізніше – ціла штатна команда копірайтерів.

На жаль, Кім долі своїх героїв не розділила. Вона вважала за краще відійти від публічності, кілька разів змінила країну проживання і навіть деякий час займалася розведенням арабських скакунів. У віці 56 років вона раптово помepла від раку кістки.

Її троє синів знайшли себе на периферії мистецтва, ІТ та маркетингу. Два молодших є співавторами культової гри DOOM, а також дизайнерами і розробниками карт для Counter-Strike і Half-Life.

Старший син Стефано став ще більш впливовим . Він кілька років пропрацював в лондонській філії рекламного супер-мега-агентства Saatchi & Saatchi, де вів таких титанів, як Gillette, Hewlett-Packard і Samsung. А після перескочив в Leo Burnett, і здогадайтеся навіщо? Не повірите, щоб вести McDonald’s. Після смepті матері Стефано взяв під своє управління сімейну компанію Minikim, названу в її честь, і до цього дня разом з Біллом АСПРО створює і просуває найромантичніші комікси в світі Love is …

Джерело

You cannot copy content of this page