fbpx

Обов’язкові молитви при хрещенні дитини: що потрібно знати батькам і хресним

Хрещення – одне з головних церковних таїнств, коли людина переживає друге народження – духовне. Є певні правила і традиції, як проходить обряд хрещення, невід’ємна його частина – читання певних молитов

Під час таїнства хрещення дитини в церкві відбуваються певні ритуальні дії, що повинні робити і знати про хрещення батьки і хресні, потрібно уточнити заздалегідь у священика тієї церкви, де ви збираєтеся проводити обряд. Однак є певні правила про читанні основних молитов при проведенні хрещення дитини.

Молитва «Символ віри» для хрещення – одна з основних в православ’ї, вона описує суть християнства, основні його таїнства, в що саме повинен вірити кожний християнин.

«Символ віри» зазвичай читають в кінці таїнства хрещення, а мама малюка чекає біля храму і зустрічає вже хрещену дитину. Буває так, що священик читає цю молитву на самому початку ритуалу над матір’ю і дозволяє їй бути присутньою при таїнстві хрещення.

Хрещені батьки повинні знати текст молитви «Символ віри», адже вони отримують в свої руки відповідальність за життя і духовне виховання хрещеника.

Читайте також: Хресні батьки: кому не можна ставати хрещеними

Молитва хрещеного батька при хрещенні дитини

«Господи Ісусе Христе, Сину Божий. Назви мене хрещеним батьком раба твого (раби твоєї) (називаєте ім’я хрещениці чи хрещеника). Допоможи нaгoму чаду в духовному становленні і не випробовуй віру його важкими випробуваннями. Свято вірю в твою силу і зобов’язуюсь дотримуватися всі канони святого православ’я. Хай буде воля твоя. Амінь».

Молитовні слова хресної мами при хрещенні дитини

«Господи Ісусе Христе, Сину Божий. З вірою в душі молю тебе за здоров’я хрещеника (хрещениці). Назви мене хрещеною матір’ю і благослови на допомогу чаду у важкі дні. Hе прогневайся коли ослабне віра і пошли ангела-охоронця на спасіння моє. Хай буде воля твоя. Амінь».

Молитва «Символ віри»

«Вірую в єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця наpoдився перше всіх віків; Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, родженого, несотвореного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Нас заради людей і нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився з Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком.

І був poзп’ятий за нас за Понтія Пилата, і стpaждав і був поxoваний. І воскрес на третій день, як було написано. І вознісся на небо, і сидить праворуч Отця. І знову прийде у славі сyдити живих і мepтвих, Його ж царству не буде кінця. І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків.

В єдину, святу, соборну і апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення гріхів. Чекаю воскресіння мepтвих, і життя будучого віку. Амінь».

Джерело.

You cannot copy content of this page