Обов’язки хрещеного батька: що потрібно знати?

Кожне таїнство — це видимий знак невидимої Божої благодаті.

Бути обраними хрещеними батьками дитини – дуже почесна місія. Мало хто з сучасних подружніх пар замислювався над тим, якими якостями повинні володіти куми. Адже, як відомо, хрещені згодом будуть духовними батьками малюка, які несуть перед Богом відповідальність за поведінку і вчинки свого хрещеника.

Читайте також: Обов’язки хрещеної матері: що потрібно знати?

Дуже часто для цього запрошуються близькі друзі або родичі, які не до кінця розуміють, що буде входити в обов’язки хрещеного батька і матері.

Для чого потрібен хрещений батько?

Бути хрещеним татом – це навчити свого хрещеника любові до навколишнього світу, дати духовне виховання, навчити молитов і відвідувати з ним церкву. Дуже важливо пам’ятати, що саме хрещений, а не бабусі і дідусі, бере на себе матеріальну турботу про дитину, якщо її батьки хворі та недієздатні, допомога в отриманні освіти та професії – це все те, що повинен робити хрещений батько для виховання свого сина чи дочки.

Як підготуватися до Хрещення?

Хрещений батько повинен знати, що напередодні потрібно відвідати церкву, де буде проходити служба, і переговорити з батюшкою. Він вам розповість, що потрібно для того, щоб дитину охрестили, як буде проходити обряд і т. д. Сповідатися і причаститися. Зараз ці вимоги не є обов’язковими, але церквою дуже вітаються.
Вивчити напам’ять молитву «Символ віри».

В обов’язки хрещеного батька при Хрещенні входить:

Читайте також:Хресні батьки і все про них (відео)

тримати на руках свого хрещеника.
читати молитву «Символ віри» та інші, якщо ви їх знаєте;

Стати хрещеним татом – це велика відповідальність, адже ви відповідаєте перед церквою за свого хрещеника. Постарайтеся виховати в ньому любов до Бога і ближнього, розповісти про гріхи і захистити його від них, а також не забувайте хрещеника у своїх молитвах.

Хрещення — це нове народження; хрещення обдаровує нас життям Христа; хрещення дозволяє нам приєднатися до Церкви.