Осеніни або Друга Пречиста 21 вересня: сенс і головні традиції свята

У народі прощання з літом і зустріч відзначалися шумно і весело. 21 вересня, кожен бажаючий може відзначити старовинне народне свято – Осеніни, яке відзначається щорічно. Щоб провести цей день незабутньо, пропонуємо вам дізнатися про найцікавіші традиції і звичаї, пов’язані з цією подією.

Початок осені було пов’язано із закінченням сезону збору врожаю, в зв’язку з чим люди влаштовували гучні гуляння, і, таким чином, проводжали літо. За новим календарем свято Осеніни щороку відзначається 21 вересня. Якщо до цих пір ви не відзначали цю подію, то зараз ви зможете дізнатися про сенс, а також основні традиції, завдяки яким ви зможете відзначити свято по-особливому.

Сенс свята
На Русі свято відзначали відразу три рази: 14, 21 і 27 вересня. Другі Осеніни традиційно випадають на 21 вересня, і в цей день день відзначається одну з Великих релігійних подій – Різдво Пресвятої Богородиці. Так як в народі початок нового сезону був дуже важливою подією, в цей день завершували збір врожаю, прощалися з літом, і радісно зустрічали осінь, супроводжуючи свята веселими іграми та хороводами.

Незважаючи на позитивний характер свята, віруючі надавали цьому дню більш важливий сенс. У зв’язку з тим, що колись саме в цей час на світ з’явилася Діва Марія, яка подарувала життя Ісусу Христу, в наслідок чого багато людей змогли знайти віру в Господа, 21 вересня було прийнято проводити час в храмі за молитвою.

У сучасному світі люди все рідше надають значення старовинним народним святам, але дізнавшись про традиції Осенін, ви зможете провести цей день незвично, а також уникнути бід і неприємностей.

Читайте також: Різдво Пресвятої Богородиці: що потрібно зробити в цей особливий день та яку молитву прочитати

Традиції свята
Щоб наступний рік для сім’ї пройшов благополучно, 21 вересня проводили цікавий обряд – оновлення вогню. Ще напередодні свята весь старий вогонь в житлі гасили, а потім запалювали лампаду з новим вогнем, яка повинна була горіти всю ніч.

Традиційно свято було прийнято відзначати на березі річки чи водойми. Жінки і незаміжні дівчата приходили з короваєм, співали пісні і молилися Божій Матері про заміжжя і сімейне щастя. Після цього кожна з присутніх забирала шматок випічки додому, а потім згодовувала його худобі.

У цей день молодята запрошували в будинок всіх близьких родичів. Молода господиня показувала свекрухі своє господарство і пригощала всіх гостей випічкою, а господар хвалився двором і вмінням вести сільське господарство. Якщо частування здавалися свекрухі недостатньо смачними, вона могла посварити невістку, потім поділитися з нею своїми навичками.

У давні часи погана врожайність була справжньою катacтpoфою. Щоб наступного року земля була родючою, а плоди смачними, християни молилися до Богородиці і просили про гарний урожай.

Джерело.