Основні правила зимового догляду за кімнатними рослинами

Основні правила зимового догляду за кімнатними рослинами!За матеріалами:Домовик

Для того, щоб рослини дійсно радували, потрібно знати правила догляду за кімнатними квітами взимку, адже осінь і зима вважаються критичним періодом у їхньому житті.

Як правильно доглядати за кімнатними квітами взимку? Більше поливати — думають багато господарок, адже взимку у квартирах працює опалення й повітря стає сухим. Але чи вірно це?

5 основних правил:

1. ОБПРИСКУВАННЯ

У підсумку земля в горщиках після поливу миттєво висихає, листки стають млявими й безжиттєвими. У такий період кімнатні рослини слід постійно обприскувати, інакше кінчики листків почнуть в’янути, що згодом може призвести до зaгибeлi.

Читайте також:9 січня – Степана, що можна, а що не можна робити цього дня

Деякі види рослин, наприклад, фіалки, не рекомендується обприскувати, тому що почне загнивати листя. Їх слід розмістити на піддон, у якому знаходиться постійно вологий керамзит або галька.

2. ВІДХІД НА СПОЧИНОК

Є види зелених вихованців, яким потрібен спочинок у зимовий час, приміром, кактусам, для цього полив цих кімнатних рослин узимку поступово слід зменшувати, а добрива не вносити взагалі.

3. ПІДГОДІВЛЯ Й ОСВІТЛЕННЯ РОСЛИН

Кімнатні рослини, які цвітуть восени або взимку, просто необхідно регулярно підгодовувати. До таких рослин належать еухаріси, кали й цикламени. Перевагу бажано віддавати гранульованим підгодівлям. Слід подбати про освітлення, адже для появи квітів у квітучих рослин потрібно багато світла.

4. БОРОТЬБА ЗІ ШКІДНИКАМИ

Не варто забувати й про шкідників, навіть у зимові місяці вони активно розмножуються, чому сприяє занадто сухе повітря у квартирі. Усі кімнатні рослини бажано регулярно оглядати, видаляти квіти й листи, які зав’янули.

Читайте також:Степанів день – 9 січня: традиції, іменини та народні прикмети

5. КОМФОРТ І ГІГІЄНА

І останнє правило догляду за кімнатними рослинами взимку.

Слід регулярно протирати листи, якщо на них скопився пил і якщо розмір листів дозволяє це робити. Маленькі кімнатні рослини рекомендується мити під душем, попередньо прикривши землю плівкою.

Пам’ятайте, що всі зелені вихованці бояться різких перепадів температури й протягів.