Особливий день, Вербна неділя 2022 року: коли відзначають і як зустріти велике свято

У цей день прийнято ходити в гості. У церковному календарі свято Вербної неділі називається святом Входу Господнього до Єрусалиму. 2022 року Вербна неділя випадає на 17 квітня. Це перехідне свято зміщується щороку залежно від дати святкування Великодня і завжди відзначається за один тиждень до нього.

Цього дня християни згадують як Христос разом із учнями прийшов до ізраїльської столиці на святкування юдейського Великодня.

Перед цим, у суботу, Він воскресив свого друга Лазаря. Народ, вражений таким дивом, урочисто зустрічав Ісуса. Люди вірили, що Він – той самий Месія, який прийшов визволити Ізраїльський народ від римської влади.

У церковному календарі Лазарєва субота та Вербна неділя святкуються у сусідні дні: суботу та неділю. В цьому році це випадає на 16 і 17 квітня. В суботу 16 квітня дозволяється вживати лише рибну ікру, а 17 квітня у Вербну неділю можна вживати рибу.

Сьогодні ці два свята нерозривно пов’язані. Вони передують подіям Страсного тижня: зраді Христа Юдою,  Воскресінням Спасителя.