Особливості Великого посту: кому не можна дотримуватись посту і на що потрібно звернути увагу

У 2019 році Великий піст розпочався 11 березня і триватиме до 27 квітня. Основна його мета – підготовка до святкування Великодня, внаслідок чого на весь період посту на всіх богослужіннях обов’язково присутні молитви покаяння, спогади про смepть і воскресіння Ісуса Христа.

Деяким людям не рекомендується дотримуватися посту. До таких належать: діти, вaгiтнi або жінки, що годують, військові, а також ті, що стpaждають важкими захворюваннями. Крім того, всім, хто планує дотримуватися посту, рекомендують проконсультуватися з лікарем.

Для того щоб душею і тілом відчути радість і святість від прийому їжі, вона повинна бути простою, але при цьому різноманітною.

Читайте також: Календар харчування у Великий піст: що приготувати в кожен з 40-а днів

У Великий піст заборонено зловживати сіллю, цукром і прянощами. Під час його проведення слід віддати перевагу їжі, приготованої на пару Однак не всім варто обмежувати себе у вживанні м’яса – дітям до восьми років, а також літнім людям не можна від нього відмовлятися.

Дуже важливо під час посту вживати оптимальну для організму кількість води. Крім того, слід пам’ятати про те, що повноцінний і здоровий сон дуже допомагає справитися з денними проблемами і викликами. Особливо це актуально у весняний період, коли збільшується тривалість світлового дня після зими.