Особливий день Велика Середа, що не можна робити цього дня у 2022 році

Середа перед Великоднем або, як правильно його називають православні християни, Велика середа – це день, коли згадують зраду Юдою свого вчителя за тридцять срібняків. А також грішницю, що помазала ноги Спасителя миром. Парафіяни храмів намагаються сповідатися та підготуватися до Таїнства Причастя.

У Велику середу востаннє за Великий піст звершується Літургія Преждеосвячених Дарів і востаннє читається молитва преподобного Єфрема Сиріна із земними поклонами. Центром служби є дві євангельські події, вже згаданих нами: осуд серебролюбства Юди і покаяння грішної дружини. Утреня відбувається за чином великопостної з читанням особливого тропаря. Кожної години читається глава з Євангелія і перші розділи книги пророка Єзекіїля. Відбувається спільна сповідь, яка готує парафіян до Великого четверга.

У цей день дозволяється їсти хліб, овочі, фрукти та холодну сиру їжу без олії. Традиції Великої середи передбачають ще безліч заборон, більшість яких стосується жінок. Їм категорично заборонялося навіть голосно розмовляти, не кажучи вже про співи, танці чи сміх. У Велику середу, як вважали наші пращури, нечиста сила намагалася збити їх із істинного шляху. Від жінок потрібно було скромно одягатися і лагідно поводитися, щоб захиститися від гріховних помислів і діянь.

Усім віруючим у середу Страсного тижня заборонено сквернословити, лаятися, кричати на когось і виявляти нетерпимість. Веселитися теж не варто. Йдеться не лише про походи в театри та кіно, а й про перегляд телевізора чи прослуховування музики.

У Велику середу вже починали готуватися до майбутньої недільної урочистості: починали прикрашати своє житло. Не можна рубати дрова, в’язати, шити, вишивати, використовувати колючі та ріжучі предмети. Добре в цей день займатись пранням та прибиранням, бажано вимити підлогу, вибити килими.

Яйця для свята намагалися купити саме у середу, бо вірили, що вони довше залишатимуться свіжими. Ну а в наші дні легко передбачити, що чим ближче Пасха, тим дорожче десяток яєць у магазинах. Тож не варто відкладати їх придбання.