Особливий день-Великий понеділок 2022 року. Що зробити треба, а що заборонено

Великий понеділок 2022 року припадає на 18 квітня. Він не має певної дати і відзначається за тиждень до Великодня. Це перший день Страсного тижня. Інша назва свята – Чистий понеділок.

Свято присвячене євангельському вченню. Ісус прокляв дерево смаківниці (інжиру), що не принесло плодів, прирікаючи його на безпліддя навіки. Смаківниця одразу висохла, як і душі людей, які живуть без віри. Таким чином було показано, що сили його не вичерпалися і слово його може як зцілити, так і занапастити.

Цього дня варто задуматися, чи не схожа наша душа на висохле інжирне дерево, що не приносить плодів покаяння і смирення? Чи сильна віра, а помисли чисті? Чи живемо ми за законами Божими, не боячись постати перед ним у потрібний час?

Слід також зазначити, що великими днями Страсного тижня називають тому, що саме в цей період, згідно з писаннями, відбувалися великі чудеса Божі.

Ще одна історія, яка оповідає у Старому Завіті і обов’язково згадується у Великий понеділок – зрада сина Якова та Рахілі – Йосипа. Наділений божественним даром бачити пророчі сни, він розповів братам, що бачив себе вище за них, ніж викликав їхню заздрість. Вони продали його рабовласникам Єгипту, а одяг Йосипа вимазали кров’ю, пред’явив, як доказ, що брата роздерли дикі звірі.

В Єгипті Йосип, завдяки допомозі Бога і своєму дару, стає правою рукою фараона. Коли голод добирається до сім’ї Якова, вони йдуть до Єгипту, шукаючи хліба, де брати дізнаються, що проданий ними багато років тому родич став помічником фараона.

Усі віруючі цього дня розпочинають підготовку до Великодня.

У Великий понеділок згадують божественні діяння Спасителя, його останній земний шлях. Проводяться богослужіння у храмах. Служби зазвичай тяжкі, але дуже зворушливі. Навіть якщо багато в них не зрозуміло, досить просто побути з Христом.

Цього дня закликають відмовитися від веселощів та розваг, помолитися. Слід присвятити день читання Біблії та відвідування церковних служб.

Також цього святкового дня проводять прибирання будинку, розхламлення житлового простору. Слід відмовитися від непотрібного, полагодити все, що зламано, очистити свої помисли так само, як ми викидаємо старий мотлох, без жалю і поганих думок.

Цього тижня віруючі продовжують тримати пост. Він стає суворішим. Дозволено хліб, овочі та фрукти. Хтось проводить день зовсім без їжі та води.