Отримала по заслугам? Колишня свекруха стала доброю подругою, але тільки після того як нова невістка викинула з дому

Я, нарешті, подружилася зі свекрухою! Правда, це сталося через два роки після розлучення з її сином і через рік після мого весілля з зовсім іншою людиною. Але ж трапилося! Значить, і з свекрухами можна жити мирно і в повному взаєморозумінні. Але, поки я була одружена з її сином, моя свекруха вважала мене найпершим ворогом, у чому невпинно переконувала свого синочка.

Власне, в нашому розлученні одну її звинувачувати було б несправедливо. Більшою мірою прийняти рішення про розлучення мене змусив її син, так як показав усіма своїми словами вчинками повну нездатність мислити самостійно і захистити мене, свою дружину, від несправедливих нападок своєї матусі.І справа навіть не в тому, що я потребувала захисту – мій перший чоловік взяв за звичай постійно докоряти мене невідповідністю тому образу ідеальної дружини і жінки взагалі, який вбгла в нього з дитинства його матінка.

Починалося все з дурниці: і суп у мами смачніше, сорочки вона прала краще, гладила інакше, одягалася я неправильно, косметикою користувалася «без міри», занадто самостійна і так далі. Хоча ми жили окремо, я постійно відчувала свекруху у себе за спиною, чим би не займалася. Навіть вночі, мені іноді здавалося, що вона стоїтьбіля ліжка і несхвально хитає головою на мої вільності в виявленні почуттів.

Не знаю, звідки у мене бралося стільки терпіння, щоб не суперечити свекрухи, але я майже шанобливо вислуховувала всі її вказівки, знаючи, що вона поговорить-поговорить, і піде до себе додому, а я все одно залишуся тут і буду робити, як сама вважаю за потрібне. Але коли чоловік став контролювати, наскільки точно я виконую вказівки його матінки і доповідати їй про моє непослуху, я зрозуміла, що далі жити з цією сімейкою не хочу.

Читайте також:Свекруха стала рідніше матері. Вона фактично підібрала мене на вулиці і влаштувала моє життя

Коли я заявила про розлучення, і чоловік, і його матінка були ошелешені. Спочатку вони взагалі не зрозуміли, що я серйозно це кажу, і запропонували не валяти дурня, а краще навчитися раціонально вести господарство. Потім намагалися мене відговорити, причому, свекруха переконувала, що таку сім’ю, як вони, мені просто не знайти, адже і вона, і її синочок люблять мене і хочуть, щоб мені було добре. А я, мовляв, дурна, не розумію всього свого щастя.

Після розлучення я зітхнула з полегшенням і постаралася викреслити з життя цей невдалий шлюб. Вдалося мені це досить легко, так як до колишнього чоловіка я вже відчувала просто огuду, і, крім штампу в паспорті, нас уже нічого не пов’язувало. А потім досить швидко я зустріла свого нинішнього чоловіка, вийшла заміж, нaродила і зажила щасливо і спокійно.

З’явилася в мене і нова свекруха – мудра, делікатна й інтелігентна жінка. Я, чесно кажучи, довгий час боязко її вивчала, вважаючи, що хороших свекрух в принципі не буває. Але з часом я звикла до її поваги до мене, як невістки і господині, і, відповідно, плачу їй тим же. Крім того, мій нинішній чоловік дуже любить і поважає свою матір, але при цьому я жодного разу не бачила і не чула, щоб він якось психологічно залежав від неї. І ще, він ніколи нас не порівнює, навпаки, часто хвалиться мамі моїми достоїнствами і досягненнями.

Але ось недавно до мене прийшла колишня свекруха, сумна, розгублена і якась прибuта чи що. Я була в шоці від несподіванки, коли побачила її на порозі, але, звичайно, в будинок запросила, чаєм напоїла. І почула я від неї, що просить вона у мене вибачення за все те погане, що зробила. І ще, що тільки тепер вона зрозуміла, якою я була чудовою невісткою, як вона тепер шкодує, що ми розлучилися. Це був ще один шок для мене.

Потім від неї я дізналася, що мій колишній одружився, а нова невістка не тільки не стала дотримуватися якоїсь ввічливості, а й просто вигнала матінку, коли та зачастила бігати до молодих в гості. Більш того, вона пригрозила моєму колишньому, що, якщо він почне шлятися до матінки, то додому може не повертатися. Заголом закрутила гайки повністю. А мій колишній тільки радий, коли за нього все вирішують – вибрався з-під матусі і потрапив під каблук до дружини.

Шкода мені її стало – стара жінка, залишилася одна. Зрозуміло, що характер важкий і безглузда, але старими ми всі будемо. Пошкодувала я її від щирого серця і запропонувала приходити до мене іноді в гості. Вона так зраділа. Чоловік сміється, а моя свекруха поставилася з розумінням, сказавши, що в літньому віці нічого немає гірше відчуття власної непотрібності і самотності.

Може тому, що зараз я щасливо живу, що все у мене добре, я так поблажливо поставилася до колишньої свекрухи, може, ще з якихось причин. Але бачу, що вона навіть краще виглядати стала, і веде себе так, що не причепитися: не набридає, тримається делікатно, навіть намагається з нашим синочком посидіти, щоб мене звільнити для якихось інших справ. І з нинішньою свекрухою вони добре спілкуються, разом в кіно почали ходити.
Всі ми коли-небудь станемо старими, на жаль. Молодість занадто швидко проходить! І хто знає, як складуться відносини з сім’ями наших дітей. Може бути, варто заздалегідь бути поблажливіше і добрішим до людей похилого віку, які поруч з нами, тоді і до нас свого часу будуть добре ставитися ?!

Владислава Дівєєва

Джерело