fbpx
Новини

П’ятий пакет санкції: ЄС оголосив про ембарго на вугілля з росії та закриття своїх портів і доріг

Європейський Союз у вівторок, 5 квітня, оголосив про п’ятий санкційний пакет проти РФ, який передбачає заборону на імпорт вугілля з росії та заборону транзакцій із чотирма російськими банками.

Про це повідомила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

“Росія веде жорстоку, нещадну війну також проти мирного населення України. У цій критичній точці нам потрібно витримати максимальний тиск. Тому сьогодні ми пропонуємо 5-й пакет санкцій”, — зазначила очільниця Єврокомісії.

За її словами, п’ятий пакет санкції проти РФ складається із шести частин. Серед яких:

ЄС забороняє імпорт російського вугілля, який коштуватиме росії 4 млрд євро щорічно.

Країни-члени ЄС забороняють транзакції з чотирма найбільшими російськими банками, серед яких буде і ВТБ банк. Разом вони становлять 23% російського ринку.

ЄС запроваджує заборону на російські судна та оператор, які входять до портів країн блоку. Виняток – агропродукція та продукти харчування, гуманітарні та енергетичні вантажі.

Євросоюз забороняє роботу російських та білоруських транспортних операторів, що позбавить російську промисловість ключових товарів.

Країни Євросоюзу розширюють заборону експорту до РФ. До списку потрапили такі елементи як квантові комп’ютери, високотехнологічні напівпровідники, транспортні складники тощо.

ЄС відмовляється від імпорту з РФ низки товарів та сировини, зокрема деревини, насіння, морепродуктів та алкоголю. Це коштуватиме росії ще 5,5 млрд. євро.

Забороняє російським компаніям брати участь у європейських публічних закупівлях та позбавляє російські державні установи фінансової підтримки з боку ЄС.

Європейська чиновниця додала, що також запровадять додаткові індивідуальні санкції проти росії за її агресію. А також наголосила, що ЄС надалі обговорює додаткові санкції на нафтовий імпорт із РФ.

You cannot copy content of this page