fbpx

Пакуємо валізи: чого не можна забувати, вирушаючи у відпустку

Щоб поїздка залишила приємні враження, до неї потрібно грунтовно підготуватися. Важливо нічого не пропустити. Як і будь-яка серйозна подія, планування відпустки передбачає запас часу на підготовку.

Заздалегідь продумати найрізноманітніші моменти зборів і майбутньої подорожі – гарантія спокою і впевненості в тому, що відпочинок пройде добре. Треба тільки постаратися не відкладати все на останній момент і подбати про важливе.

Обов`язково варто впевнитися, чи немає необхідності робити спеціальні щеплення, потрібні в тій місцевості, куди планується поїздка. Є перелік країн, перед візитом до яких рекомендовано робити щеплення від певних поширених там хвороб. У деяких з них щеплення – необхідна вимога для отримання візи.

Зазвичай інформацію про необхідну вакцинацію можна отримати на сайті посольства країни. Такі заходи вкрай важливі для здоров`я і можуть в прямому сенсі врятувати життя. Зараження екзотичними хворобами – категорично неприємне явище, якого краще не допускати.

Мабуть, один з найбільш важливих пунктів – підготовка свого телефону. По-перше, бажано захистити телефон паролями. Щоб створити надійний пароль, можна використовувати чек-лист. Деякі веб-сайти, які дуже зацікавлені в безпеці своїх користувачів, навіть публікують поради, як покроково створити надійний пароль. По-друге, потрібно проаналізувати – наскільки вистачає заряду батареї.

Можливо, знадобиться портативний зарядний пристрій, який допоможе не турбуватися про те, що в якийсь момент є ризик залишитися без зв`язку.

Якщо ви збираєтеся за кордон, заздалегідь варто ознайомитися з тим, які витрати передбачає мобільний зв`язок в тому місці, куди планується поїздка. Залежно від оператора і місця призначення, вигідним може виявитися і підключення додаткової опції на своїй сім-карті, і придбання її в країні приїзду.

Потрібно продумати момент з Інтернетом. Далеко не скрізь він однаково гарний і стабільний. Заздалегідь варто простежити, чи є точки WI-FI в місці прибуття. На телефон слід завантажити карти місць, в які планується подорож: важливо мати всі маршрути.

У поїздку бажано брати з собою відскановані копії всіх документів. Підготувати їх зовсім нескладно, а ось від зайвих нервів це точно убереже. Від втрати паспорта ніхто не застрахований, тому найкраще носити з собою копію, а паспорт зберігати в надійному місці. Наприклад у сейфі. Якщо документ все ж загубився, наявність його копії істотно полегшить взаємодію з посольством і процес повернення додому.

Такий простий, але недаремний пункт як очищення холодильника від продуктів, що швидко псуються позбавить вас від неприємних моментів при поверненні. Крім того, бажано прибрати в квартирі, випрати брудний одяг, винести сміття. Іншими словами, чим кращий стан квартири перед від`їздом, тим приємніше в неї буде повертатися.

Для найвідповідальніших власників є порада: заздалегідь перевірити стан кранів в квартирі і за необхідності замініть їх. Дублікат ключа від квартири варто віддати надійній людині з сусідів. Ще один момент – не забути сплатити всі рахунки заздалегідь. Економічно правильне рішення – зробити це до початку подорожі.

Обов`язково варто продумати момент з тваринами, якщо вони є. Хтось відправляє їх до друзів, інші просять зрідка заходити сусідів. Є ще варіант з готелями для тварин. Вони зараз досить поширені і безпечні для домашнього вихованця. За певну плату він отримає тимчасове житло, догляд, а власники будуть регулярно отримувати всю інформацію про стан і настрої тварини, часто навіть разом із фотографіями.

У день виходу з будинку необхідно вимкнути всі електроприлади, перекрити газ, воду. Полити квіти, якщо вони є. Не забути закрити штори і, зрозуміло, зачинити всі кватирки. Бажано виділити додаткову годину для зборів, щоб не поспішаючи оглянути квартиру. Забуте на столі горня з кавою навряд чи стане приємним сюрпризом в день повернення.

Вкрай корисно складати списки. Що купити, що зробити, що взяти з собою – на кожну задачу варто виділити окремий лист і уважно переглядати всі пункти на предмет їх завершеності. Подумати про всі необхідні речі, які складно знайти в місці поїздки. Наприклад, важливо простежити за вмістом аптечки – наявність необхідних ліків позбавить від потреби терміново шукати аптеку, а в ній – потрібні ліки.

Всі нез`ясовані питання найкраще уточнювати заздалегідь в Інтернеті, користуючись надійними джерелами інформації. Таким способом можна знайти найдешевший і зручний спосіб дістатися з аеропорту до міста, цікаві місця для відвідин, рекомендації за списком необхідних речей та документів.

Грунтовна підготовка до поїздки зробить відпочинок якісним, яскравим і незабутнім, а повернення додому – радісним і довгоочікуваним.

Читайте також: Закордон подешевшав: куди цього літа поїдуть на відпочинок українці

Джерело.

You cannot copy content of this page